Adakavo socialinių paslaugų namai vienu metu įgyvendina net penkis projektus

Dalintis:

Adakavo socialinių paslaugų namams nelengva – jie pirmieji Lietuvoje vykdo pilotinį projektą, o šios įstaigos pertvarka jau įsibėgėjo. Šiuo metu įstaiga yra parengusi penkis projektus, rūpinasi trejų grupinio gyvenimo namų statybomis. Planus įgyvendinti įstaigai labai trukdo biurokratinis aplaidumas, statybų bendrovė „Apastata“ taip pat laiku neįvykdė sutarties.

Dveji grupinio gyvenimo namai pastatyti Tauragėje (Marių g.) ir Mažonų kaime (Žalioji g.), juose įsikūrė Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai. Įstaigai dar reikia pastatyti tokius pat tris namus: du Skaudvilėje (Mechanizatorių g. ir Tauragės g.) ir vieną Tauragėje (Rydštato g.).

– Per biurokratinį aparatą sunkokai skinamės kelią. Labai stringam su projektavimu, sąmata vieno namo buvo 350 tūkst. Eur, dabar ji išaugo ir siekia daugiau kaip pusę milijono. Nusivyliau požiūriu ir biurokratiniu atmestiniu žiūrėjimu į darbą. Įsivaizduokit, savivaldybė suprojektuoja sklypą, tada projektuotojai projektuoja, tada ekspertai peržiūri. Įkeliam į „InfoStatybos“ sistemą ir paleidžiam pirkimo konkursą. Pasirodo, nėra įvažiavimo į sklypą Skaudvilėje, Tauragės gatvėje, nes niekas jo nesuprojektavo, – nusivylimo neslepia įstaigos direktorė Kristina Anulienė.

Įvykdžius pertvarką šis pastatas liks tuščias. Reginos Genienės nuotrauka

Ji tikisi dar spalio mėnesį gauti statybos leidimus dvejiems grupinio gyvenimo namams, o kaip bus su trečiuoju leidimu, ar pavyks jį suderinti – neaišku. Įstaigai reikia kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą, kad leistų formuoti įvažiavimą.

– Mums sako, kad įvažiavimo neleis formuoti, nes nuo pagrindinio kelio yra 40 metrų, o reikia 150 metrų. Tai ką man daryti? Skambinu merui ir sakau – padėkit. Čia turi būti priimti politiniai sprendimai, nes mūsų savivaldybėje, regione šita pertvarka vyksta. Tai gal meras padės greičiau išspręsti arba negalim statyti. Anksčiau turėjom suformavę du sklypus, dėl kaimynų nepasitenkinimo suformavome kitoje vietoje, tai dabar įvažiavimo nėra. Ir atsakingų nėra, – apie stringantį statybos projektą „Tauragės kurjeriui“ atvirai kalbėjo K.Anulienė.

Adakavo socialinių paslaugų namų vadovė teigia, kad vienu metu administruoja penkis projektus, o įstaigos kiemas trinkelėmis grindžiamas iš Valstybės investicijų programos lėšų.

– Kiemo takai buvo labai negražūs, nepritaikyti neįgaliesiems, rangovai jau dirba. Mūsų kiemas didelis, kainuos 75 tūkst. Eur. „Apastata“ iki liepos mėnesio turėjo įrengti liftą, bet jie iki šiol dar man nepateikė techninio projekto su statybos leidimu. Esu pasiruošusi juos įtraukti į nepageidaujamų rangovų sąrašą, – pyko vadovė.

Kristina Anulienė labai džiaugiasi sėkmingai įgyvendinamu apsaugoto būsto projektu – jau turi išsinuomoję 8 butus, juose gyvena 15 žmonių su įstaigos priežiūra. Šis projektas 2023 m. gegužę baigsis (lėšos ES), vadovės nuomone, šias paslaugas pirks Tauragės savivaldybė. Dabar įstaiga ieško pirkti dar dviejų butų, ruošiasi juose įkurdinti keturis globotinius, tačiau ir čia patiria sunkumų.

Kai atliekame turto vertinimą, tai Tauragėje realiai pagal pirkimo sandorius tokių kainų nėra. Todėl valdiškoms įstaigoms sudėtinga skelbiant viešąjį pirkimą, nes puikiai suprantame, kad dažnai žmonės kažkaip grynais moka ir neparodo tikrų buto verčių, o mums reikia iškart. Tas pertvarkos ir įsiliejimo į bendruomenę kelias labai sudėtingas, – neslėpė direktorė.

Pasak UAB „Apastata“ direktoriaus Mindaugo Apavičiaus, liftas iki šiol Adakavo socialinių paslaugų namuose neįrengtas ne dėl jų kaltės.

– Dar vyksta projekto ekspertizė. Mes projektą ekspertizei pateikėme birželio mėnesį. Susirgo pagrindinis ekspertas, todėl taip ilgai ekspertizė užsitęsė. Tai ne nuo mūsų priklausančios aplinkybės, mes iš savo pusės padarėme viską, ką galėjome, – tvirtino UAB „Apastata“ direktorius M.Apavičius.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą