Ambicingas tikslas pasiektas – Tauragė taps kultūros sostine

Dalintis:

Trečiadienį kultūros ministras Simonas Kairys paskelbė tauragiškiams džiugią naujieną – Tauragei suteiktas 2023 metų Lietuvos kultūros sostinės titulas. Džiaugtis suskubo Tauragės rajono savivaldybė, meras, geromis emocijomis dėl šio sprendimo dalijasi ir tauragiškiai.

Apie galimybę Tauragės miestui pretenduoti į Lietuvos kultūros sostinės vardą svarstyta jau ne vienerius metus. 2019 metais savivaldybės atstovai kartu su Tauragės kultūros centru apie tokias ambicijas paskelbė viešai – surengta gyventojų apklausa apie kultūros paslaugų kokybę ir tobulinimą, renginių įvairovės didinimą.

„Atėjo laikas pasakyti, kad turime, ką parodyti. Daugelis šalies miestų jau buvo kultūros sostinėmis“, – šių metų birželį vykusiame Tauragės rajono tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje sakė tarybos narė Rima Bandzinaitė-Latožienė.

Kultūros ministerijai paskelbus, kad Tauragei pavyko ir ji taps 2023 metų Lietuvos kultūros sostine, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas neslėpė džiaugsmo.

– Labai džiugi naujiena, tam nuosekliai ruoštasi. Specialistai vyko į buvusias kultūros sostines, ieškojo Tauragės tapatumo. Darbas truko dvejus metus. Ne strimgalviais šis tikslas pasiektas, – „Tauragės kurjeriui“ trečiadienį kalbėjo D.Kaminskas. – Renginiams reikės apie pusės milijono eurų – skaičiuojant su Kultūros ministerijos skiriamomis lėšomis. Tai panašiai tiek, kiek kasmet ir skirdavome visiems rajono renginiams. Didžiuokimės Taurage!

Kultūros ministerija Lietuvos kultūros sostinių projektą vykdo nuo 2008 metų ir kasmet šis titulas skiriamas vis kitam šalies miestui. Iš ministerijos biudžeto kultūros sostinės renginiams skiriama 100 tūkst. eurų. Šiemet Lietuvos kultūros sostinės vardą yra pelniusi Neringa, kitąmet šį titulą perims Alytus.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą