Ankstyvas atlydys tvindo kelius

Dalintis:

Posakis, kad žiema kelininkus užklumpa netikėtai, jau baigia išsikvėpti. Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė sako, kad šiemet ne žiema, o atlydys daro daug didesnę žalą. Ne sniege, bet vandenyje skęsta keliai į Tauragės priemiesčius.

Barstytuvų neturi

Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė užklupus didesniam snygiui sėda į automobilį ir važiuoja žiūrėti, kokia situacija prasčiausiuose jos pavaldume esančiuose keliuose. Seniūnija neturi nei kelių valytuvų, nei barstytuvų, todėl toliau nuo miesto esančių kaimų keliai nuvalomi vėliau nei norėtųsi.

– Tos problemos žiemą vienodos visiems. Valome kelius kiek tai mūsų galioje. Valytuvų ir barstytuvų neturime, bet turime apie 150 kilometrų aktyviai prižiūrimų vietinių kelių. Visus turim nuvalyti su vienu traktoriumi ir mažu traktoriuku, kuriuo valome tik šaligatvius ar dviračių takus. Iki pietų sutvarkome Taurus, Butkelius, apšokame pėsčiųjų taką nuo veterinarijos gydyklos iki Konvencijos paminklo, o po pietų važiuojam į kitus kaimus. Turime nemažai ir kelių, ir šaligatvių. Visi priemiesčio žmonės nori dabar gyventi taip kaip mieste. Mes nesakome, kad esame iš kaimo, visi mes dabar iš priemiesčio, – sako seniūnė.

Žvyrkeliai patvino

Paklausta, kokie didžiausi iššūkiai jos laukė šią žiemą, seniūnė atviravo, kad tokios šlapios žiemos ji nematė per visą darbo seniūnijoje laiką.

– Didžiausias iššūkis šiemet buvo atšilimai. Šitiek vandens nesame niekada turėję. Keliai buvo tikrai labai problematiški ir Drąslaukyje, ir link Ližių. Iki vasario 1 dienos buvo labai neramu, dabar, kai pašalo, galime jau su mašina pravažiuoti. Prieš tai net su džipu per vandenį nepravažiuodavome. Blogiausia buvo kelyje Dacijonai–Drąslaukis. Dviejų kilometrų ruožas buvo labai sunkiai išvažiuojamas. Mes su darbine „Škoda“ turėjome laviruoti kaip ralistai, – apie problemas kalbėjo D.Jatautienė.

Anot seniūnės, vanduo ant kelio susidarė dėl per didelės drėgmės.

– Yra aplink ir sankasos, nėra krūmų. Mes prieš užšąlant kelią nugreideriavome, palyginome, o kai viskas permirko, perėjo į gilesnį sluoksnį ir danga ištižo. Vežėm skaldos, tvarkėm, kaip galėjome. Reikėjo gelbėti. Anksčiau tokių skaudžių sausio orų nebuvo, – sakė pašnekovė.

Anot D.Jatautienės, seniūnijos biudžete nenumatyta pinigų kelių valymo darbams. Lėšas skiria savivaldybė iš Kelių priežiūros fondo.

– Ekstremalioms situacijoms turim metų pradžioje paskirtus porą tūkstančių, bet stengiamės jų nenaudoti, laukiam, jei atsitiktų kokių skaudžių dalykų. Yra sudaryta sutartis ir pagrindinius mums priklausančius kelius: Verslininkų, Putinų gatves Tauruose valo ir barsto „Dunokai“. Jie atsakingi už žiemos kelių prižiūrą, – informavo seniūnė.

Tvarkytis neskuba

Paklausta, ar seniūnijos darbuotojai kaip ir kelias žiemas prieš tai kelius barsto tiesiog iš važiuojančio traktoriaus su priekaba, D.Jatautienė sakė:

– Neatsakysiu, ar taip barstome. Bet įkalnių juk turime, jos niekur nedingo. Vežame ir žvyriuko, yra ir sodai, ir kaimai, ir keliai, vedantys per miškus. Anksčiau smėlio dėžes pakely dėdavome, o dabar žiūrime, kad iš tų dėžių mūsų smėlis su druska labai greitai dingsta. Gyventojai pasisemia savo kiemams nusibarstyti. Kai tik šlapdriba, slidu, sėdam ir važiuojam. Kur reikia ir paberiam, – sakė seniūnė.

Nors dauguma Tauragės seniūnijos gyventojų gyvena privačiuose namuose, tvarkytis aplinką apie savo sodybas vengia. Seniūnė jau nebesistebi, kai važiuodama pro nuosavų namų kvartalus pamato ant tik ką nuvalytos gatvės ar šaligatvio išverstas sniego krūvas iš privačių kiemų.

– Žmonės žino, kad jų valda pasibaigia ties šaligatviu. Labai retas kuris nustumia sniegą ar nušluoja lapus nuo šaligatvio prie namų. Taip įpratome gyventi, nieko nepadarysi. Gal tai ir kultūros trūkumas. Daugybę metų gyvenau Tarailiuose, daugiabutyje, ir nei man, nei kaimynams nekilo klausimų apie tvarką kieme. Mes rūpinomės savo daugiabučio kiemu, valydavome ir sniegą, ir lapus grėbdavome. Dabar taip nebėra, – pastebėjo D.Jatautienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą