Ant suoliuko paliktos knygos stebino Žalgirių gyventojus

Dalintis:

Tauragiškius sekmadienį papiktino Žalgirių mikrorajone ant suoliuko numestos senos knygos, tarp kurių – ir seni kalendoriai. Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vadovė ragina sovietiniais skaitiniais atsikratyti etiškai.

Vakar ant šalia Tauragės Žalgirių gimnazijos esančio suoliuko pasivaikščioti išėję tauragiškiai išvydo knygų krūvelę. Matyti, kad jos ne pačios naujausios, seno leidimo. Tarp jų pastebėta ir senų plėšomų kalendorių. Tokios radybos kiek nustebino – vieniems tai atrodė kaip šiukšlinimas, kitiems – kaip nepagarba spausdintam žodžiui.

Socialiniame tinkle facebook.com kai kurie tauragiškiai ne tik stebėjosi, bet ir diskutavo, kad senomis knygomis galima dalintis – užtenka tik paskelbti viešai apie dovanojamus leidinius, ir kai kurie jų randa naujus namus.

Žalgiriuose ant suoliuko atsikratyta senomis knygomis. Daivos Žebelienės nuotrauka

Kas tokiu neįprastu būdu atsikratė knygomis, iki šiol nėra aišku. Tauragės B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vadovė Meilutė Parnarauskienė stebėjosi tokiu tauragiškių elgesiu.

– Kai kurie žmonės nepagalvoja apie knygų dalinimosi dėžutes, kurios labai populiarios. Būna, ištuštėja, tada vėl prisipildo. Mes stengiamės savo fondą atjauninti, kad skaitytojai galėtų gauti naujesnes knygas, – sakė bibliotekos vadovė, aiškindama, kodėl senos knygos bibliotekoje ne visada priimamos. – Reikėtų ieškoti, kur dėti makulatūrą. Turbūt geriau ir etiškiau būtų nuvežti knygas į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, kur jos būtų surinktos ir vėliau perdirbtos.

M.Parnarauskienė patikino – biblioteka makulatūros nesurenka, tačiau skaitomi leidiniai sulauktų skaitytojų dėmesio mieste esančiose knygų dalinimosi dėžutėse. Todėl palikti jų ant suolelio parke nederėtų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą