Antradienį miškininkai nemokamai dalins eglių šakas

Dalintis:

Valstybinių miškų urėdija skelbia, kad gruodžio 20 d. nuo 15 iki 18 val. miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos nemokamas eglių šakas.

„Labai kviečiame visos Lietuvos gyventojus prisidėti prie šios šventinės, jau daugiau nei dešimtmetį besitęsiančios tradicinės iniciatyvos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Džiaugiamės, kad žmonės, norėdami namuose sukurti šventinę nuotaiką ir jaukumą, renkasi eglės šaką ir prisideda prie miško tausojimo, ekologiško vartojimo“, – pranešime spaudai cituojamas Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Šiemet eglišakių dalinimo vietų visoje Lietuvoje – 58. Tauragėje eglės šakos bus dalijamos Pilies aikštėje. Pilną vietų sąrašą ir informaciją galima rasti miškų urėdijos internetiniame puslapyje vmu.lt/renginiai-visuomenei.

Pernai prieš gražiausias metų šventes visoje Lietuvoje išdalinta net 100 000 eglių šakų, atnešusių į gyventojų namus Kalėdų džiaugsmą.

Tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengė Šiaulių krašto miškininkai prieš 16 metų, o vėliau šį iniciatyva tapo tradicija visoje Lietuvoje. Tauragėje šakos kasmet dalinamos Pilies aikštėje, kur gausybė žmonių renkasi sau namų puošmenas nemokamai.

Šia nemokama eglių šakų dalinimo iniciatyva miškininkai ragina miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų. Šakos, dalijamos akcijos metu, yra surenkamos kirtavietėse ir taip užtikrinamas racionalus miško išteklių naudojimas.

Žmonėms, kurie nori namuose pasipuošti ne eglės šaką, o Kalėdų eglutę, miškininkai rekomenduoja kreiptis į Valstybinių miškų urėdiją bei įsigyti šventei skirtų medelių, specialiai auginamų medelynuose ar tam skirtose plantacijose.

Pranešama, kad šiemet Kalėdų medelių kainos urėdijų medelynuose ir prekybos vietose išlieka panašios, kokios buvo prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuoja nuo 3 iki 40 eurų, užauginta plantacijoje – 6–45 eurų, o medeliai vazonuose atsieis 6–50 eurų. Kaip ir kasmet, brangesnės yra medelyne užaugintos pušys (juodoji ar kalninė) – 9–88 Eur, baltoji, dygioji, sidabrinė eglė ar kėnis – 13–120 Eur. Kainos priklauso nuo augalo dydžio: parduodami nuo 0,3 m iki daugiau nei 4 m aukščio kalėdiniai medeliai.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą