fbpx

Apdovanoti knygų skaitytojai

Dalintis:

Baigėsi skaitymo akcija „Vasara su knyga“. Organizatoriai skelbia, kad per tris vasaros mėnesius buvo perskaityta daugiau nei 100 tūkst. knygų. Tarp pagrindinių prizų laimėtojų yra tauragiškis Adrijus Mykolaitis – jam bus įteikta išmanioji apyrankė. Visi skaitymo iššūkio dalyviai gaus skatinamuosius prizus, tačiau ne visi jais patenkinti.  

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos keletą metų vykdo projektą „Vasara su knyga“. Šiemet organizatoriai skatino mėgautis knyga kaip desertu, atrasti, kad skaitymas suteikia saldumo pojūtį, nuspalvina kasdienybę, veda nuotykių keliais ir audrina vaizduotę.

Praėjusiais metais akcijoje dalyvavo apie 20 tūkst. žmonių, o šiemet – daugiau nei 19 tūkst. Dalyvių amžius nebuvo ribojamas, užsiregistravusiems reikėjo atlikti užduotis – perskaityti nurodytas knygas: detektyvinę, linksmą, tokią, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai, apdovanotą literatūrine premija ir išleistą praėjusiame tūkstantmetyje. Knygų galima skaityti ir daugiau, užvertus paskutinį puslapį reikia ją užregistruoti.

Įveikusieji skaitymo užduotis dalyvavo loterijoje ir galėjo laimėti 1 elektrinį paspirtuką, 3 mobilius telefonus ir 9 išmaniąsias apyrankes. Burtų keliu laimė nusišypsojo Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytojui Adrijui Mykolaičiui – jis gaus išmanią apyrankę. Visiems dalyviams bus įteikti paskatinamieji prizai – spalvingi daugkartinio naudojimo šiaudeliai. Tačiau ne visi jais patenkinti.

„Buvo smagu, truputį nuvylė sistema: keletas minučių po registracijos pradžios jau buvo dešimtys žmonių neva iššūkį įveikę, tai baisu pagalvoti, kokia dalis melagėlių yra galutiniame skaičiuje. Siūlyčiau sistemą griežtinti, bent įvesti privalomus atsiliepimus apie perskaitytą knygą, – rašė Dalia Glemžaitė. – Tai renginys skaitantiems, būtų gerokai smagiau varžytis su kitais skaitančiais dėl elektroninės skaityklės, tradicinių knygų, elektroninių knygų, audioknygų ar kuponų knygoms įsigyti. Dabar, panašu, kad didelė dalis „dalyvių“ varžėsi dėl paspirtuko ir telefonų knygų taip ir neperskaitę, o ir vargu, ar tai paskatino skaityti.“

Vilijai Brasaitei nepatiko skatinamieji prizai: „Dalyvauti buvo smagu, skirtukai ir kokia knyga būtų paspirtis. Kur aš tą šiaudelį naudosiu? Jie nesveika.“ Jos nuomonei pritarė ir Marta Karaliutė. O Audronė Vaškienė patenkinta, ji neabejoja, kad šiaudeliais labai džiaugsis jos vaikai. Dauguma akcijos „Vasara su knyga“ dalyvių dėkojo organizatoriams, siūlė knygų skaitymo akciją organizuoti ir žiemą.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą