Aplink konteinerius sukauptas atliekas rūšiuoti priversti seniūnijų darbuotojai

Dalintis:

Prasidėjus pavasariui tauragiškiai sukruto tvarkytis. Ypač tai pastebėtina prie soduose esančių atliekų konteinerių – kad ir kiek Tauragės seniūnijos darbuotojai besistengtų viską tvarkyti, aplink nenyksta senų baldų krūvos. Seniūnės Danguolės Jatautienės teigimu, rūšiavimo žmonėms reikia mokytis kaip abėcėlės.

Pravažiuojant Joniškės soduose esančią autobusų stotelę, šalia kurios įrengta ir atliekų surinkimo aikštelė, dažnai galima pastebėti krūvas senų atliekų. Ir nuolatiniai sodų gyventojai, ir atvažiuojantys sodininkai čia verčia viską – nuo senų čiužinių, iki sulūžusių taburečių bei senos buitinės technikos. O sudėvėtos automobilių padangos – kasdienybė. Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė jau radybomis nebesistebi. Ji tik pastebi, kad situacija liūdna ir nekintanti.

– Šiukšles veža kas antrą ketvirtadienį. Prašėm, kad vežtų dažniau, tačiau mūsų paklausė – o kas mokės? O tomis stambiagabaritėmis pasirūpinti tenka seniūnijai. Džiaugiuosi būdama šiukšlių magnate, ironiškai kalbant, – dėstė seniūnė. – Turiu du darbininkus, kurie sėda, važiuoja. Bando rūšiuoti, ką galima išrūšiuoti. Sykį ūkvedys pamatė žmogų su priekaba vežantį šiukšles. Pasakė, kad tokių prie konteinerio palikti negalima, tačiau žmogus irgi atsakė nežinojęs, kad negalima.

D.Jatautienės tvirtinimu, daug gyventojų nežino apie rūšiavimą ir kur dėti sugedusį televizorių, sulūžusią kėdę. Ji kelia ir kitą klausimą – o ką daryti vienišiems žmonėms, neturintiems jokio transporto? Kaip jiems atsikratyti įvairiais sulūžusiais daiktais? Seniūnė mano, kad UAB TRATC turėtų dažniau organizuoti stambiagabaričių atliekų išvežimą.

– Ne tik soduose ta problema yra. Ir Tauragės dvare būna. Mes visi rūšiavimo turime mokytis kaip abėcėlės. Žmonėms trūksta informacijos. Pamenu, kai praėjusiais metais planavo vežti senus daiktus, tai Joniškės soduose kone antras Ližių sąvartynas atsidarė – tiek visko žmonės privežė, – prisiminė pašnekovė.

Seniūnija savo feisbuko paskyroje ragina gyventojus rūšiuoti ir net vardija, kurias atliekas reikia patiems išvežti į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę: didžiąsias atliekas, automobilines padangas, buitinę techniką, antrines žaliavas (popierių, plastiką, stiklą), statybos ir griovimo atliekas, įvairias pavojingas atliekas nemokamai. Tauragės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė yra Paberžių g. 14a, Tauragėje.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras savo internetiniame puslapyje skelbia ir Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės (DASA) darbo laiką: I ir VII – nedarbo diena, II –V nuo 08.15 iki 18.00 val., VI nuo 09.00 iki 13.00 val. Pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45 val.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą