Aplinkos reitinge Tauragė – 6-oje vietoje

Dalintis:

Aplinkos ministerijos sudarytame 2024 metų šalies savivaldybių aplinkosaugos reitinge Tauragės savivaldybė pateko į pirmąjį dešimtuką – surinkusi 57,7 balo, rikiuojasi šeštoje vietoje tarp 60 Lietuvos savivaldybių. Geriausiai Tauragėje įvertintos dvi aplinkosaugos sritys – energetika ir klimato kaitos valdymas. Pasitempti reikėtų biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio srityje.

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas 2024 remiasi standartizuotu savivaldybių vertinimu pagal 49 kriterijus devyniose aplinkos politikos srityse – atliekos ir žiediškumas, energetika, statyba ir teritorijų planavimas, susisiekimas, klimato kaitos valdymas ir politika, aplinkos kokybė, prevencija ir komfortas, vandens kokybė, biologinė įvairovė ir kraštovaizdis bei aplinkosauginis sąmoningumas.

Vertinant bendrą rezultatų pokytį nuo praėjusių metų, fiksuojamas šalies savivaldybių progresas – net 50 savivaldybių padarė teigiamą pokytį ir surinko daugiau balų nei ankstesniaisiais metais. 2022 metais Tauragė šiame reitinge užėmė 9-ąją, 2023 metais – 12-tą vietą.

Šių metų reitinge savivaldybės įvertintos ne tik pagal surinktų balų skaičių, bet ir išskirtos skirtingose Lietuvos savivaldybėse taikomos gerosios praktikos bei įvairios aplinkosauginės iniciatyvos.

Pirmasis reitingas buvo sudarytas 2022 m. Aplinkos ministerijos iniciatyva, kad būtų paskatinta savivaldybių lyderystė ir dalijimasis patirtimi aplinkosaugos srityje. Trečius metus iš eilės skelbiamas reitingas jau leidžia ne tik identifikuoti ir įvertinti žaliausias Lietuvos savivaldybes, bet ir matuoti savivaldybių aplinkosauginio veiksmingumo pažangą.

Žaliausia savivaldybe šiemet paskelbtas Panevėžys, surinkęs 68,89 balo. Žaliausios savivaldybės „titulą“ Panevėžiui lėmė puikiai išvystyta susisiekimo sistema, vandens kokybė, atliekų tvarkymo sureguliavimas, puikus klimato kaitos valdymas. Paskutinėje reitingo lentelės vietoje – Skuodo rajono savivaldybė, surinkusi 24,26 balo. Mūsų kaimynai – Jurbarkas rikiuojasi 22-oje vietoje, Šilalė – 50-oje, Pagėgių savivaldybė – 53-ioje vietoje.

Tauragėje geriausiai įvertinta energetika – 1 vieta tarp 60 savivaldybių ir klimato kaitos valdymas – taip pat 1 vieta. Antrąja vieta Tauragėje įvertintas aplinkosauginis sąmoningumas. 7-oje vietoje – aplinkos kokybė, prevencija ir komfortas bei susisiekimo sistema. Vandens kokybė pateko į 14-ąją vietą šalyje. Atliekų tvarkymas ir žiediškumas Tauragėje įvertintas 28-ąja vieta. Statyba ir teritorijų planavimas – 34-oje vietoje. O pasitempti Tauragei reikėtų biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio srityje – skirta 55-ta vieta tarp 60 šalies savivaldybių.

2023 metų reitinge nė viena aplinkosaugos sritis Tauragėje nebuvo įvertinta pirmąja vieta. Aukščiausiai – 3-iąja vieta tuomet įvertintas savivaldybės gyventojų aplinkosaugos sąmoningumas. Geriau pernai buvo įvertintas savivaldybės kraštovaizdis – 46-ąja vieta.

Daugiausiai reitingo klasifikacijoje buvo galima surinkti 100 balų, tačiau tokio vertinimo nepasiekė nė viena savivaldybė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą