fbpx

Ar Tauragėje reikia gyvūnų kapinių?

Dalintis:

Viešų kapinių keturkojams augintiniams Tauragės rajone nėra, todėl neturintiems savo žemės kyla problema, kur palaidoti nugaišusį mylėtą gyvūną. Todėl neretas užkasa juos gamtoje – pamiškėse ar prie upės, o kartais net kitų žmonių privačiose valdose. Prieš kelias dienas tokią situaciją spręsti teko vienai tauragiškei: nuvykusi į kaimą savo žemėje rado kryžių, o ant jo – kaukolę.  

Marė Marta Šlefendorienė pasakojo, kad Pagramančio draustinio teritorijoje Mineikiškių drebulyną paveldėjo iš tėvų. Prieš savaitę nuvykusi į gimtąjį kaimą buvo nemaloniai nustebinta – ten rado kryžių su ant jo užrašytu gyvūno vardu ir jo mirties data, papuoštą kaukole ir rageliais.
– Norėjome pasigrožėti Jūros vingiu, pažiūrėti į bebrų darbus. Staiga tarp drebulių, savo žemėje, pamatėme aukštą medinį kryžių. Apėmė keistas jausmas – kas ir kodėl čia darbavosi? Per socialinį tinklą ieškome šio statinio savininko, kad pasiimtų kryžių. O užkastas gyvūnėlis tegul lieka, – kalbėjo moteris. – Ar pridera Kristaus kančios ženklą statyti ten, kur pakastas nugaišęs šunelis?

Pasak Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebono Alvydo Bridikio, statomi kryžiai, degamos žvakutės ir sakraliniai simboliai skirti žmonėms, bet ne gyvūnams. Kryžiaus papuošimą kaukole ir ragais jis vadina „fantazijos srautu“.

– Tie dalykai gyvūnams niekada nedaromi. Gal čia prisigalvojo vaikai, sakyčiau, vaikiškas požiūris. Nemanau, kad rimtas žmogus taip galėtų padaryti, – kalbėjo klebonas. – Nereikia paminklų gyvūnams statyti.

Gyvūnų krematoriumo Zoliškių kaime (Žygaičių sen.) savininkė Toma Žebelienė neabejoja – gyvūnėliams kapinės reikalingos. Ji atvirauja, kad tauragiškiai vis labiau naudojasi jų paslaugomis, tačiau kur deda urnas su augintinių pelenais, ji nežino.

– Žinoma, kad reikalingos šunelių, katinėlių ar kitų naminių gyvūnėlių kapinės. Mes kremuojame, o urnelę žmonės turi palaidoti į tam skirtą vietą – gyvūnų kapinėse ar žemės sklype, kuriame gyvena. Klientai išsako minčių dėl kapinių, Tauragėje jų nėra, kitur jos gal nelegalios, nesutvarkytos, – sakė gyvūnų krematoriumo savininkė.

 

 

Marytė. Reginos Genienės nuotrauka

10-metės Roksės šeimininkė Marytė abejoja dėl gyvūnų kapinių reikalingumo:

– Daugiabutyje gyvename, prireikus nuvešime į kaimą pas giminaičius. Pažįstami kremavo, nežinau, kur urną dėjo. Jei įrengti gyvūnų kapines, tai gal prie šunų treniravimo aikštelės Žalgiriuose. Kryžiai ant augintinių kapų man nepriimtina, užtektų didesnį akmenuką padėti.

 

Aido Petrošiaus Bučis 7-erių metų, vyro nuomone, problema yra:

Aidas. Reginos Genienės nuotrauka

– Bučis – pirmas mūsų augintinis. Prireikus nežinau, ką darytume, apie tai dar negalvojome. Į kaimą neturėtume pas ką nuvežti, todėl nieko prieš, jei būtų tokios kapinės. Nereikia įmantresnio papuošimo, užtektų gėlę įsmeigti – kryžiai ant gyvūnų kapų tikrai netinka.

 

 

 

Vitalijaus vilkšunei Terai 6-eri, jis kategoriškas:

Vitalijus. Reginos Genienės nuotrauka

– Reikia kapinių, juk šuo kaip šeimos narys, todėl reikia palaidoti taip, kaip priklauso. Pirmą mirusį augintinį pekinuką palikome veterinarijos gydykloje. Miesto pakraštyje kapinės blogos įtakos nepadarytų.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą