fbpx

Atidaroma modernizmo stiliumi pagamintų inkilų paroda

Dalintis:

Miestelėnai ir miesto svečiai šiandien, sausio 7 d., 17 val., kviečiami į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Čia vyks menininko Timotiejaus Norvilo inkilų parodos „Inkilai tarpukario modernizmo architektūros stiliumi“ atidarymas. Lankytojai kviečiami pasigrožėti įstabiais ir naudingais medžio dirbiniais iki sausio 27 d.

Parodą pristatys autorius, kauniškis Timotiejus Norvilas, labiau žinomas slapyvardžiu Morfai. Savo darbais jis kuria emocinį ryšį su Kauno paveldu, tarpukario palikimu – 6 tūkst. modernizmo dvasia sukurtų pastatų, kurie išlikę iki šiol. Už modernizmo architektūrą ir kultūrą prieš ketverius metus Kaunui buvo suteiktas Europos paveldo ženklas. Menininkas į šį paveldą žvelgia kitoniškai. Jis, įkvėptas Kauno prieškarinės modernistinės architektūros, padirbdino ne vieną dešimtį medinių miniatiūrų-improvizacijų – inkilų.

Inkilai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas, skirti paukščiams perėti. Po parodos jie bus įkelti į medžius ir palikti sparnuočių populiacijai didinti. 2019 metų pavasarį dešimt tokių inkilų po parodos buvo įkelti į medžius Kaune, juose apsigyveno ir perėjo sparnuočiai, inkilais grožėjosi praeiviai. Įspūdingiausia tai, kad inkilai sumeistrauti Kauno modernizmo stiliumi.

Menininkas T.Norvilas-Morfai garsėja kaip gatvės meno kūrėjas. Jis yra ilgiausio lietuviško žodžio ant „Britanika“ viešbučio, freskos „Dovydas“, Karo muziejaus sodelyje „Sėjiko“ kūrėjas.

Parodos pristatymo metu muziejininkas Darius Kiniulis papasakos apie Tauragės modernizmo architektūros pėdsakus, kuriuos galima pamatyti įvairiose miesto erdvėse. Per Pirmąjį pasaulinį karą sugriautus pastatus Tauragės gyventojai tarpukariu gana sparčiai atstatė moderniu stiliumi.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą