fbpx

Atnaujinti aikštelės prie turgaus niekas neplanuoja

Dalintis:

Prie Tauragės didžiojo turgaus automobilių aikštelė – vienos duobės, palijus telkšo balos. Tai ne tik nepatogu turgaus lankytojams, bet ir darko miesto vaizdą, kadangi turgus įsikūręs prie intensyvaus eismo magistralinės Dariaus ir Girėno gatvės. Aikštele daug kas naudojasi, bet apie jos rekonstrukciją nei įmonės, nei miesto valdžia negalvoja.

Iš turgelio prie meno mokyklos, kur vyksta rekonstrukcija, į didįjį turgų persikraustė prekiautojai daržovėmis, ten jie nuo ryto iki vakaro laukia pirkėjų. Vienas jų, tauragiškis Petras Martutaitis, piktinosi šalia turgaus esančios automobilių aikštelės vargana būkle.

– Tegul čia bent aikštelę nugreideriuoja, tegul ponai išsidalina atsakomybe. Anksčiau dažniau grandydavo. Kai palyja, tai visai čia baisu – būna ištisa jūra. Kai žmonės atvažiuoja, jiems neįmanoma iš mašinos išlipti, nėra kur kojos pastatyti, – piktinosi prekiautojas. – Todėl pirkėjų mažai ir žmonės neina į turgų, dėl to blogai ir mums. Laimei, šiek tiek gelbsti prekyba šeštadienį.

Tauragės savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius atsakė, kad aikštelės rekonstrukcijos projektas neparengtas, ji kol kas neįtraukta į tvarkomų automobilių aikštelių sąrašą.

Aikštelės prie turgaus duobėse telkšo nemenkos balos. Reginos Genienės nuotrauka

Tauragės didžiojo turgaus savininkams vieniems šią problemą išspręsti per sudėtinga. Pasak turgaus direktorės Irenos Smetoniutės, anksčiau Tauragės savivaldybė derino šį klausimą, buvo apskaičiavusi, kad rekonstrukcija kainuotų per 300 tūkst. Eur.

– Ši suma Tauragės turgui per didelė, čia turėtų būti bendras reikalas tiek Tauragės savivaldybės, tiek turgaus savininkų ir „Maximos“, nes į aikštelę įvažiuoja prekybos centro didžiulės mašinos, tralai. Sunkvežimių vairuotojai, vykstantys į Rusiją, sustoja nakvynei. Tos didžiulės mašinos ir išmuša dideles duobes, todėl atsiranda balos. Šia aikštele naudojasi visi, tai bendro naudojimosi aikštelė, tai nėra tik Tauragės turgaus reikalas, – įsitikinusi turgaus vadovė. – Čia turėtų būti bendras įmonių susitarimas.

Irena Smetoniutė sako, kad turgaus šeimininkai didelių investicijų šiuo laikotarpiu tikrai nedarys, nes ir taip sunku apmokėti einamąsias sąskaitas. Pandemijos laikotarpiu mažiau pirkėjų ir prekeivių, tamsiuoju metu jų dar sumažėja, gruodis, sausis, vasaris – „tušti“ mėnesiai. Dėvėtų drabužių prekiautojai po karantino nebesugrįžo, nes darbo dienomis nebūna pirkėjų.

– Šeštadieniais turgus dirba tik pusdienį. Iš turgelio atėję trys prekeiviai moka 3 Eur mokestį už vietą. Prie jų prekybos vietos atvežėme ir papylėme skaldos, kad nesikauptų vanduo. Ką galim, tą darom. Aikštelė – savivaldybės reikalas, ji turi galvoti, kad miesto vaizdas būtų gražus. Mes pusmetrį atkėlėme turgaus tvorą, kaip liepė savivaldybė, tačiau asfaltuoti taip ir nepradėjo, – kalbėjo I.Smetoniutė. – Yra tokių, kurie praradę darbą griebėsi šiaudo, atėjo į turgų užsidirbti pragyvenimui. Prekiaujantys batais patys pasistatė namelį. Kaip tiems žmonėms sekasi prekiauti, kaip jiems sekasi pragyventi – niekam neįdomu.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus sako, kad aikštelė prie turgaus buvo pažvyruota, pagreideriuota, tačiau ten reikia didesnių investicijų. Seniūnas pažadėjo, kai tik bus galimybė, į aikštelę atvežti skaldos. Pasak jo, nedailūs turgaus kioskai iš tolo traukia dėmesį ir gadina miesto vaizdą.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą