fbpx

Audringa savaitės pabaiga: virto medžiai, dingo elektra

Dalintis:

Penktadienio naktį šalyje siautęs smarkus vėjas pridarė nuostolių įvairiose Lietuvos vietose. Tauragės rajone virstantys medžiai, krentančios šakos kėlė rūpesčius ugniagesiams-gelbėtojams ir elektrikams.

Kaip informavo Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT), penktadienio naktį sulaukta 4 iškvietimų Tauragės rajone ir 3 – Pagėgių savivaldybėje. Visi jie – dėl ant kelių užvirtusių medžių. Pirmasis iškvietimas gautas dar ketvirtadienį, 15.42 val. Tauragės Dvaro gatvėje prie vieno iš daugiabučių namų nuvirto medis. Penktadienį kelią tauragiškiams pastojo virtuolis 21.42 val. Šilinės kaime. 22.29 val. gelbėtojai skubėjo į Adakavo kaimo Nemakščių gatvę. Medį šalinti teko ir pačioje Tauragėje – ankstyvą penktadienio rytą, 4.06 val., pranešta apie virtuolį Dariaus ir Girėno gatvėje, šalia degalinės „Viada“.

Visi medžiai buvo supjaustyti, patraukti nuo kelio, o likusios šakos nušluotos.

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovas pranešė, kad po penktadienio naktį praūžusios audros elektros energijos tiekimas atstatytas 35 tūkst. namų ūkių. Didžiajai daliai gyventojų greitai atstatyti elektros energijos tiekimą pavyko dėl išankstinio pasiruošimo ir visą naktį besitęsusių intensyvių darbų. ESO atstovo teigimu, automatizuoti tinklo sprendimai kai kur leido elektrą atkurti per mažiau nei 3 minutes.

Penktadienio rytą Tauragėje be elektros buvo apie 50 vartotojų. Dirbo trys brigados. Sustiprintu pajėgumu dirbo ir informaciją apie gedimus priėmęs skambučių centras.

Praūžusi audra aptarta ir Tauragės savivaldybės Tarybos ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Tarybos nariai  Vidas Bičkus ir Vaclovas Karbauskis informavo, jog penktadienio rytą Aerodromo gatvėje ir Norkaičiuose praslinko šlapdriba.

– Ledais lyja, o važiuojant į darbą mačiau, kad miesto pradžioje ant gatvės buvo medis. Tiesa, jis papuvęs, senas ir tarnybos nuo važiuojamosios kelio dalies jį buvo patraukusios. Vėjas buvo baisus. Viskas švilpė, ūžė, bet elektra Skaudvilėje nebuvo dingusi ir nusiskundimų apie audros padarytą žalą gyventojams dar negirdėjau, – sakė V.Bičkus.

Ketvirtadienio vakarą po stipraus vėjo gūsio dingo elektra Alėjos gatvėje Tauruose.

– Iš pradžių pagalvojome, kad į elektros pastotę trenkė žaibas. Pakilo šviesos pliūpsnis, o tada užgeso visa Alėjos gatvė. Tarnybos pakankamai greitai reagavo į įvykį ir elektros tiekimas atnaujintas dar tą patį vakarą, – sakė Taurų kaimo gyventoja.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą