Augusto Vymerio biblioteka jau planuoja įkurtuves – laukiamas kiekvienas

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Augusto Vymerio filialas baigia įsikurti naujose patalpose Gedimino gatvėje. Nors oficiali darbo pradžia naujoje vietoje paskelbta rugsėjo pabaigoje, tačiau nekantriausieji skaitytojai, ypač studentai, jau dabar varsto šios bibliotekos duris.

Pasak vedėjos Justinos Masidunskienės, oficialus Augusto Vymerio bibliotekos atidarymas suplanuotas rugsėjo 29 dieną, tačiau tauragiškiai į naująsias bibliotekos patalpas Gedimino g. 24 jau dabar užsuka. Iš „Aušros“ progimnazijos šiai bibliotekai teko išsikraustyti dėl vietos stokos, mat progimnazijoje daugėja priešmokyklinių klasių.

– Žmonės užeina kiekvieną dieną ir vis klausia, kada atsidarysim. Moksleiviai ir studentai, kuriems pritrūko, kaip aš sakau, vienos nakties perskaityti kas per vasarą buvo užduota, pas mus ieško programinių knygų. Jau nuo rugsėjo 11 dienos pilnai dirbame, pačią pirmąją dieną iki pietų atėjo 15 žmonių, – džiaugiasi bibliotekos vedėja, vis dar gyvenanti malonios naujakurystės rūpesčiais.

Biblioteka skaitytojams skiria tris kompiuterius, tauragiškiai čia galės pasinaudoti internetu, o bibliotekininkės jiems padės ir sąskaitas apmokėti, ir pas gydytoją užsiregistruoti. Bibliotekos nuotrauka

Pasak vedėjos, 10-ties tūkstančių knygų bibliotekos fondas jau sutvarkytas, knygos sudėtos į joms skirtas vietas. Su centrinės bibliotekos direktorės pavaduotoju ūkio reikalams Ramūnu Vitkevičiumi jiedu kartu rūpinasi skaitytojams pastatyti dar daugiau stalų, reikia ir drabužių kabyklos.

– Daugmaž viskas jau pabaigta. Atsisėsti skaitytojams yra kur, dabar dar nedaug sėdimųjų vietų, bet vėliau turėsim daugiau. Dabar dažniausiai ateina norintys išsinešti knygas į namus, o ne vietoje skaityti. Vieta čia bibliotekai labai patogi, – nuomonę išsakė J.Masidunskienė.

Justina Masidunskienė jau spėjo susipažinti su nemažai į biblioteką užsukusių Žalgirių mikrorajone gyvenančių senjorų.

– Jau senjorai pasipasakojo man savo bėdas, jau žinau, kuo skundžiasi, kuo serga, kodėl jiems sunku nueiti į centrinę biblioteką. Žmonės labai laimingi, kad mes čia įsikūrėme. Veikia trys kompiuteriai, skirti skaitytojams, turime žaisloteką mažyliams. Labai laukiame mamyčių su vaikučiais. Kiekvienas skaitytojas mums brangus, – patikino Justuina.

Augusto Vymerio filialo įkurtuvių proga bibliotekos darbuotojos skaitytojams ruošia malonių dovanėlių.

– Atidarymo proga bus staigmenų, dabar jų neatskleisiu. Svetingai priimame kiekvieną skaitytoją, visų labai laukiame, dirbame dviese su kolege Daiva Vitkauskaite. Dar viena erdvė neišnaudota, ten planuojame įkurti erdvę jaunimui, – planus atskleidė pašnekovė.

Jau netrukus Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos filialuose tauragiškiai galės įsigyti viešojo transporto bilietus, tačiau ar jie bus parduodami Augusto Vymerio filiale – dar nenuspręsta. Abejojama todėl, kadangi netoliese – Tauragės autobusų stotis. Manoma, kad netikslinga būtų apkrauti bibliotekos darbuotojus, kai stotis toje pačioje gatvėje.

Knygų fondas bibliotekoje kiekvieną mėnesį papildomas naujomis knygomis. Augusto Vymerio filialas dirbs pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 9 iki 19 val., penktadieniais – nuo 10 iki 18 val., o šeštadieniais – nuo 10 iki 14 val.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą