Aukštupių gyventojai nori greičio matuoklio

Dalintis:

Aukštupių kaimo (Žygaičių sen.) gyventoja Gema Abromienė ėmėsi iniciatyvos ir surinko gyventojų parašus, kad pažabotų greičio mėgėjų, pro gyvenvietę skriejančius gerokai viršijant leistiną greitį. Aukštupiškė tikėjosi pagalbos sulaukti iš savivaldybės, tačiau ji padėti negali.

Gema Abromienė pasakojo, kad vilkikai pro Aukštupius pralekia 90 km/val. greičiu, jiems pravažiuojant dreba namų sienos. Moteris teigia, kad nesikuklina greičio pedalą paspausti ir lengvųjų automobilių vairuotojai.

– Problema labai opi, nuo 6 val. sunkvežimiai kai pasileidžia nuo Tauragės, tai taip ir lekia. Tai ne tik mūsų problema, šalia yra autobusų stotelė, kur renkasi vaikai, kai važiuoja į mokyklą. Yra apribojimas – stovi balta lenta, automobiliai turi važiuoti 50 km/val. greičiu, tačiau niekas to nepaiso, – tvirtina moteris.

Abromų šeima į Aukštupius, gimtąjį vyro kaimą, gyventi atsikėlė neseniai. Iki tol buvo įsikūrę Žygaičiuose. Jauna moteris pasakojo, kad norėdami įsukti į savo kiemą turi gerokai anksčiau pradėti rodyti posūkį, nei nurodyta Kelių eismo taisyklėse. Kitaip gali kilti avarija, nes sunkvežimis ar kokia kita mašina nespėtų sustabdyti ir atsitrenktų į jos automobilį. Neseniai grėbdama lapus ji sulaukė piktų vairuotojų žvilgsnių, kai kas net pagrūmojo, kad dirbo arti važiuojamosios kelio dalies.

– Vairuotojai išsigąsta, turbūt mano, kad išeisiu ant kelio, o ten juk mano teritorija. Greitis nenormalus. Pirmoji mintis buvo – čia reikia greičio ribojimo kalnelio, bet pakalbėję su kaimo žmonėmis nusprendėme, kad labiau norėtume greičio matuoklio, kuris užfiksuoja pažeidimą. Prieš kelerius metus toks matuoklis čia buvo pastatytas, tai visi pavyzdingai pro kaimą važiuodavo, kodėl jį pašalino, nežinom, – svarstė Aukštupių kaimo gyventoja.

Pasak G.Abromienės, Aukštupiuose gyvena 120 gyventojų, pusė jų pasirašė, kad norėtų greičio matuoklio ar kalnelio įrengimo. Moteris prašymą norėjo pateikti Tauragės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai, kad padėtų išspręsti šią problemą.

– Susisiekiau su meru, jis sakė, kad čia Kelių direkcijos reikalas ir savivaldybė nieko negali padaryti. Tai dabar rašysiu Kelių direkcijai. Bendruomenės pirmininkė Dijana Mozūrienė pritaria, sako, būtinai reikia. Nors vienas kalnelis būtų pagrindiniame kelyje, – vilties nepraranda moteris.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą