Automobilyje gyvenęs vyras paliktas likimo valiai

Dalintis:

Daugiau nei mėnesį, lyja ar plieskia saulė, 65-erių metų buvęs eigulys Antanas Rimkus gyveno automobilyje. Nusilpęs, nevalgęs, ištroškęs tauragiškis niekam taip ir neparūpo.

Rugpjūčio 7-ąją „Tauragės kurjeris“ rašė apie automobilyje gyvenantį vyrą. Tuomet apie jį pranešė J.Tumo-Vaižganto g. daugiabučiuose gyvenantys žmonės. Tąkart Antanas Rimkus pasakojo į automobilį išsikraustęs po sugyventinės mirties. Neva palikti jam nepriklausantį socialinį būstą liepė savivaldybės specialistai. Į mažą seną automobilį Antanas sutalpino viso gyvenimo turtą – įrankius, puodus, drabužius. Tąkart apie benamiu tapusį vyrą niekas blogai nekalbėjo. Vyras tikino netrukus vyksiantis į Batakius, kur turįs kad ir palaikį, bet savo būstą. Įsikurti nakvynės namuose Antanas atsisakė.

– Nenoriu į nakvynės namus. Nesu toks apsileidęs. Tvarkausi, nei skolų turėjom bute, nei problemų. Kai išmetė, nakčiai einu pas draugą pernakvoti, o dieną būnu prie mašinos, kad neapvogtų, langų neišdaužytų. Kai į tualetą prireikia, einu iki parduotuvės. Taip ir eina dienos, – dar rugpjūčio pradžioje „Tauragės kurjerio“ žurnalistei kalbėjo A.Rimkus.

Tačiau praėjo mėnuo ir žurnalistai vėl sulaukė skambučio – susirūpinęs tauragiškis pranešė, kad Antanas tebegyvena automobilyje. Tik šįkart situacija gerokai dramatiškesnė.

– Vyras pūva gyvas. Nevalgęs, negėręs. Jis negali net pasikelti. Jei nieko nedarysime, vidury miesto žmogus numirs, – sakė mūsų skaitytojas.

Atsakingas tauragiškis pastebėjo nejudantį vyrą automobilyje, pastatytame atokiai neeksploatuojamoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie naujosios žiedinės sankryžos.

Nuvykus į vietą vaizdas pribloškė. Pliaupiant lietui, pro atviras priekines dureles pamatėme lauk iškištas kojas. Vyras tikrai nejudėjo. Nereagavo nei į aplinką, nei į kūnu žliaugiantį lietų. Atpažinti prieš mėnesį kalbintą Antaną buvo neįmanoma.

Apie žmogų automobilyje pranešėme medikams ir pareigūnams. Atvykę greitosios pagalbos medikai nustatė, kad žmogus gyvas, bet jo būklė sunki. Pats nepasikelia. Beveik nesiorientuoja aplinkoje.

– Klausiau, kada paskutinį kartą valgė ar gėrė, mane tikina, kad tik ką, bet pagal būklę akivaizdu, kad tai netiesa, – sakė vyrą apžiūrėjusi greitosios pagalbos paramedikė.

Pasimatė, kad iš automobilio keliamo vyro kojos apibintuotos. Aplinkinių namų gyventojai sakė matę, kaip prieš savaitę jį išvežė greitoji. Kaip Antanas vėl atsirado automobilyje, nieks nežino. Nežino ir pats Antanas. Vyras kalbėjo nerišliai. Medikai skubiai išgabeno nelaimėlį į ligoninės priimamąjį. Koks bus tolimesnis Antano likimas, kol kas neaišku. Akivaizdu, kad į Batakius jis neišvyko. Ar sodyba, apie kurią vyras pasakojo, egzistuoja – neatsakytas klausimas.

Pirmojo susitikimo metu A.Rimkus pasakojo, kad gyvena iš mažos, vos 227 eurus siekiančios, pensijos nors kadaise dirbo miškų ūkyje. Pašnekovas tuomet atskleidė, kad turi vaikų, bet su jais niekada nebendravęs. Pasirodžius publikacijai, su „Tauragės kurjerio“ redakcija susisiekė daug metų Vokietijoje gyvenanti buvusios Antano sugyventinės dukra.

Moteris iš pradžių norėjo padėti mamos gyvenimo draugui, tačiau vėliau persigalvojo – patikino nuomonę apie Antaną pakeitusi po pokalbio su dabar jau mirusios mamos draugėmis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą