Baltrušaičiuose rastas išbadėjęs šuo

Dalintis:

Vakar VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovei Ligitai Juščienei pranešta apie Baltrušaičių kaimo daugiabučių kieme vaikštinėjantį išliesėjusį šunį. Informacija perduota ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams, kurie atliko patikrinimą. Atsakomybės vengusi šuns savininkė pasirašė nuosavybės atsisakymo dokumentus.

Dar ketvirtadienio vakarą feisbuke pasklido išbadėjusios į prancūzų buldogę panašios kalytės nuotraukos, kuriose matyti, jog vien pažiūrėjus galima skaičiuoti šonkaulius.

„Į nurodytą vietą nuvykę už gyvūnų gerovę atsakingi VMVT darbuotojai, buvo šokiruoti, išvydę kalytės Martos būklę. Šunelės šeimininkė Jolanta jau buvo sulaukusi ankstesnių VMVT patikrinimų dėl savo kitų šunų, tad moteris tarnybai buvo žinoma. Martai skubiai reikėjo medicininės pagalbos! Nieko nelaukusios, kalytės šeimininkei Jolantai savo noru atidavus augintinę, atvykusios VšĮ „Būk mano draugas“ savanorės išvežė kenčiantį gyvūną į Klaipėdoje esančią veterinarinę kliniką. „Prancūziukei“ nustatyta piometra ir anemija. Mūsų žiniomis, gyvūnas buvo operuojamas ir ką tik pabudo po narkozės. Nepaisant šių siaubingų naujienų, esame dėkingi visiems, kurie nėra abejingi kenčiančiam, kurie ieško išeičių ir galimybių padėti! Taip pat dėkojame ir Tauragės VMVT dėl greitos reakcijos bei nepailstančioms „Būk mano draugas” merginoms!“ – skelbia VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė atvira – vos atvykus į kiemą šeimininkė pasitiko itin pikta, o kalytė kone pati prašėsi pagalbos.

– Mums pildant dokumentus šuo užlipo man ant kojų, kone pats prašėsi pagalbos. Moteris dar sakė, kad šuo jos vyro, kai pradėjom aiškinti, kad ir jį iškviesim iš darbo, tada ji nusprendė pasirašyti šuns atsisakymo dokumentus. Klausėm, ar nemato, kad šuniui reikia veterinarinės pagalbos, bet ji tik pasakė, jog neturi laiko ir buvo nupirkusi vitaminų. Bet kalytei bėgo kraujas ir pūliai, ji karščiavo ir buvo visiškai išliesėjusi. Kokie vitaminai čia padėtų? – pasakojo A.Stumbrienė.

Iškviesti savanoriai iš VšĮ „Būk mano draugas“ išsivežė kalytę į Klaipėdos rajoną, kur ji skubiai nuvežta į veterinarijos kliniką operacijai. A.Stumbrienės teigimu, dar baimintasi, kaip ji ištvers operaciją, tačiau nebebuvo kitos išeities.

– Pernai tuo pačiu adresu esame važiavę į patikrinimą. Buvo du šunys – ši kalytė ir dar vienas. Marta atrodė gerai, bet kitas šuo buvo nuplikęs ir abu nevakcinuoti. Didesnių pažeidimų neradom. Dabar moteris dar laiko kačiuką ir dekoratyvinį zuikį, tačiau jie prižiūrėti, – patikino A.Stumbrienė.

Kalytės Martos buvusiai savininkei bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Moteriai gresia bauda. Kadangi ji pasirašė kalytės atsisakymo dokumentus, pasveikusiai prancūzų buldogo mišrūnei greičiausiai bus ieškoma naujų, mylinčių namų.

VšĮ Gyvūnų globa Tauragėje nuotrauka

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą