Bažnyčios durų neužveria – sako, kad saugiau nei parduotuvėje

Dalintis:

Įvedus visuotinį karantiną religines apeigas rekomenduojama vykdyti nuotoliniu būdu. Tačiau Lietuvos vyskupai nusprendė, kad bažnyčios tikintiesiems lieka atvertos. Žadama laikytis nustatytų apribojimų, o mišių laikas nesikeičia.

Lietuvos vyskupai sušauktoje konferencijoje nutarė, kad tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių ir taikant prevencines priemones. Jei pandemijos lygis keisis, atitinkamai keisis ir reikalavimai. Šie nurodymai taikomi ir Tauragės parapijoje. Švč. Trejybės bažnyčioje dezinfekcinio skysčio padėta prie visų įėjimų, prašoma, kad visi atėjusieji dėvėtų kaukes ir laikytųsi 2 metrų atstumo. Sekmadieniais 10 ir 12 val. mišias pasirengta transliuoti per garsiakalbius tiems, kas jų klausysis šventoriuje, jei dėl ribojimų nepatektų į bažnyčią.

– Komunija dalijama į rankas, patarnautojai dezinfekuoja rankas tikintiesiems, stovintiems eilėje sakramento priėmimui. Po kiekvienų mišių dezinfekuojami suolai, durys, rankenos, klausyklos, visi paviršiai, prie kurių žmonės liečiasi, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo klebonas Marius Venskus. – Vis primename, kad labai svarbu saugoti vienas kitą, kad nors truputį sunegalavę ar sergantys lėtinėmis ligomis parapijiečiai liktų namuose. Besiruošiantiems katechezei vaikams ateiti nėra prievolės, tai sprendžia tėveliai. Pas tuos, kurie stovi ant amžinybės slenksčio, einame į ligoninę ir į namus.

Sekmadienį (10 val.) Švč. Trejybės bažnyčioje mišios nebuvo transliuojamos per garsiakalbius, nes šventoriuje stovinčiųjų nebuvo. Įeidami ir išeidami iš maldos namų žmonės kruopščiai dezinfekavosi rankas. Klebonas dėkojo susirinkusiems už tai, kad jie elgiasi atsakingai: taisyklingai dėvi kaukes ir laikosi saugaus atstumo, kad tik šeimos nariai susėda arčiau vienas kito.

Į pamaldas atskubėjusi Marija Gečienė pasakojo, kad mišiose dalyvauja kasdien, o bažnyčioje jaučiasi saugiai. Pasak jos, kilus pandemijai į maldos namus žmonių šiek tiek mažiau ateina. Ji atsargi ir gatvėje: pasisveikinusi praeina, nestoviniuoja.

– Nebaisu bažnyčioje: mažai žmonių, atstumas didelis, visi su kaukėmis. Aš čia būnu kiekvieną vakarą, todėl matau, kad visi saugosi, šalia neatsisėda. Be galo nuostabus mūsų klebonas, mes labai juo džiaugiamės, labai daug mums jis duoda: vyksta užsiėmimai parapijoje su jaunimu ir su senjorais, nė vieno neatstumia, – pasakojo parapijietė Marija, Moterų katalikių draugijos narė. – Džiaugiuosi, kad galima ateiti pasimelsti į bažnyčią, nes tai sustiprina mano dvasią, čia saugiau nei parduotuvėse. Bažnyčia atrakinta visą dieną – ateiname, kada norime.

Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje taip pat taikomi apribojimai ir prevencinės priemonės. Pasak kunigo Mindaugo Dikšaičio, konsistorija nusprendė, kad pamaldos vyks kontaktiniu būdu. Jos transliuojamos ir internetu – sekmadieniais 11 val. „Youtube“ ir feisbuko platformų paskyrose „Kelias“.

– Tai logiškas sprendimas, juk žmonės per dieną užsuka į ne vieną parduotuvę. Pamaldos bažnyčioje vyksta kartą per savaitę, sekmadieniais, pabuvus su kauke ir saugiu atstumu valandą, užkrato tikimybė, manau, nėra tokia didelė, – svarstė kunigas. – Užtikrinsime saugumą, kaip ir pavasarį, per tą laikotarpį buvo sumažėjęs žmonių lankomumas. Bendruomenei reikalingas maldos ir bažnyčios gyvenimas. Kol nėra nepaprastosios padėties, pamaldos vyks, Šventosios vakarienės sakramentą teiksime į rankas. Laidotuvių apeigas atliksime kapinėse.

Pasak M.Dikšaičio, suvaržymo laikotarpiu jis stengiasi atlikti ne vieną svarbų darbą. Pavasarį paskelbus karantiną kartu su kolegomis į lietuvių kalbą išvertė knygą „Bažnyčios istorija“. Iki Kalėdų planuoja išleisti dar vieną knygą apie krikščioniškąjį gyvenimą ir pasaulėžiūrą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą