Bus inventorizuojami pastatai, kuriuose žmonės rinktųsi esant pavojui

Dalintis:

Kassavaitiniame Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje informuota, kad koronaviruso situacija rajone gerėja. Kita svarbi informacija – centro nariai nutarė, kad inventorizuos pastatus, kuriuose karo atveju galėtų slėptis tauragiškiai. Pasak savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, numatytuose pastatuose pagalbą galėtų gauti pusė rajono gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė pranešė, kad Statistikos departamentas skelbia apie 516 koronavirusu sergančių tauragiškių. Didžiausias sergamumas apskrityje fiksuojamas Pagėgių, o mažiausias – Jurbarko savivaldybėje.

– Stebimas sergamumo mažėjimas tarp moksleivių. Vasario pradžioje buvo 14 židinių ugdymo įstaigose, dabar likę tik 4. Nuo kovo 7 dienos atnaujinta periodinė sveikatos kontrolė, bus tikrinamas higienos reikalavimų normų laikymasis. Dėl nedarbingumo pažymėjimų prašymai NVSC beveik nebeteikiami, – informavo G.Masiulionienė ir pabrėžė, kad tauragiškiai kaip ir anksčiau turi laikytis visų saugumo priemonių, dėvėti kaukes uždarose erdvėse, laikytis higienos reikalavimų.

Renginių metu jau galima dėvėti ne tik respiratorius, bet ir kaukes.

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad į Tauragę atvykus karo pabėgėliams iš Ukrainos jiems nemokamai bus suteikta skubiosios medicinos paslauga net ir tada, kai jie nedrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

– Visi atvykusieji raginami vakcinuotis nuo koronaviruso. Jiems, kaip ir mūsų šalies piliečiams, skiepai nemokami, – sakė R.Stasytienė.

Jūratė Veisienė, naujoji Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja, informavo, kad rajone nebeliko izoliuotų klasių.

– Situacija žymiai pagerėjusi. Duomenų apie aiškius židinius švietimo įstaigose taip pat neturiu, mokykloms užtenka ir kaukių, ir dezinfekcijos priemonių, – sakė J.Veisienė.

Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas informavo, kad per savaitę karščiavimo klinikoje apsilankė 24 pacientai. Šeštadienį klinikoje lankėsi du pacientai, kuriems koronavirusas nustatytas anksčiau. Poliklinikoje serga du darbuotojai. Vakcinavimo centras kovo mėnesį dirbs nuo 11 iki 13 valandos kasdien. Prieš atvykstant, prašoma registruotis iš anksto. Vaikai Tauragėje vakcinuojami tik penktadieniais.

Pasak Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Donato Petrošiaus, pas Tauragės medikus praėjusią savaitę apsilankė trys nuo karo į Lietuvą pabėgę ukrainiečiai.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad praėjusią savaitę Tauragės mobiliajame punkte atliktas 461 tyrimas, 99 procentus besikreipiančiųjų sudaro tauragiškiai.

– Šiandien dėl koronaviruso į darbą negali atvykti 10 specialistų. COVID-19 skyriuje gydomi 27 pacientai, sunkių ligonių nėra, – informavo L.Indriuška.

Posėdžio dalyviams T.Raulinavičius pasiūlė inventorizuoti visus pastatus, kuriuose tauragiškiai galėtų slėptis karo atveju.

– Administracijos direktorės įsakymu sudarytas kolektyvinės apsaugos statinių sąrašas, kurį sudaro 35 statiniai, bet matome, jog jis nėra tinkamai inventorizuotas, todėl siūlau šį sąrašą inventorizuoti ir papildyti. Matau, kad kai kur reikia patikslinti informaciją. Daugiausia sąrašą sudaro švietimo įstaigų pastatai, jų yra beveik visose seniūnijoje. Statiniai tam tikru momentu turėtų pasitarnauti visiems Tauragės rajono gyventojams ir iš jų turėtų būti suteikiama pagalba. Šiandien pagal sąrašą apie pusę Tauragės gyventojų galėtų gauti pagalbą šiuose statiniuose, – sakė T.Raulinavičius.

Šis sąrašas sudarytas pernai dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą