Buvęs urėdas vadovaus Tremties muziejui

Dalintis:

Rugsėjo 17-ąją Tauragės tremties ir rezistencijos muziejaus vadovo pareigas pradėjo eiti Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Raimondas Matemaitis. Miškininko išsilavinimą įgijęs muziejaus vadovas sako, kad istorija – jo didžiausias gyvenimo hobis, todėl ir nepabijojo išbandyti jėgų siekdamas šio posto. Prieš pusmetį šalių susitarimu jis buvo atleistas iš Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo pareigų.

Tauragės tremties ir rezistencijos muziejus – „Santakos“ muziejaus filialas, kol kas veikęs be oficialaus vadovo. Naujas etatas įsteigtas „Santakos“ direktorės Eglės Červinskaitės iniciatyva, lėšų jam išlaikyti skyrė taryba. Raimondas Matemaitis Tremties ir rezistencijos muziejaus vedėju tapo laimėjęs konkursą. Nors pretendentų į šias pareigas buvo ir daugiau, į konkursą atvyko tik R.Matemaitis.

Muziejui paskelbus apie konkurso laimėtoją, socialinėje erdvėje tauragiškiai brūkštelėjo ir keletą ironiškų komentarų: „Va kur žmogus gabus, į visas pareigas tinka, visų specialybių žinovas“, „Sakė, yra miškininkas… labai susiję…“ Paklaustas, ką atsakytų šiems komentatoriams, R.Matemaitis patvirtino, kad iš tikrųjų yra įgijęs miško inžinerijos specialybę.

– Turiu įgijęs ir dar vieną specialybę – socialinio darbuotojo. Tačiau jeigu pažiūrėtumėt į mano anketas, kurias aš pildžiau kandidatuodamas į savivaldybės tarybą, nurodydamas savo hobius pildžiau pirmuoju istoriją. Istorija domiuosi nuo vaikystės. Turėjau kelias sritis, kurias galėjau studijuoti, bet kadangi tuomet buvo sovietiniai metai, istorija buvo labai iškraipyta ir, aišku, niekas nežinojo, kad Lietuva taps nepriklausoma, aš pasirinkau kitą šaką – miškininkystę, nes dalyvaudavau miškininkų konkursuose, esu laimėjęs prizinių vietų Lietuvoje, dalyvavęs ir sovietų sąjungos čempionatuose, – kalbėjo Tremties ir rezistencijos muziejaus vadovas.

Raimondas Matemaitis yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, yra ėjęs vicemero, Tauragės apskrities viršininko pavaduotojo pareigas, vadovavęs savivaldybės Socialinės paramos skyriui, dirbęs versle. Vienerius metus jam teko gyventi ir dirbti Baltarusijoje. Prieš keletą mėnesių R.Matemaitis šalių susitarimu neteko Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo pareigų. Dėl to jaučia nuoskaudą ir sako apie Valstybinių miškų urėdijos vadovą galvojantis blogai, esą tokio vadovo gyvenime jam dar neteko sutikti. R.Matemaitis teigia, kad pažeidimai, dėl kurių jis neteko darbo urėdijoje, buvo smulkūs.

Atlyginimas Tauragės tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjo nedidelis, tačiau R.Matemaitis dar gaus tarybos nariams skiriamą išmoką, kurią gali naudoti kanceliarinėms priemonėms ar kurui įsigyti. Šios išmokos R.Matemaitis nėra atsisakęs ir atsisakyti neketina. Savivaldybės tarybos narys per mėnesį gali gauti 430 Eur jo veiklai skirtų lėšų.

Ar jau spėjo susipažinti su Tremties ir rezistencijos muziejaus veikla, ką naujo pasiūlys lankytojams? – klausiame R.Matemaičio.

– Per keletą dienų visko išsianalizuoti neįmanoma. Tai net ne metų, gal net dešimtmečių klausimai, nes yra tiek informacijos, tiek sukaupta ir dar ją reikia kaupti ir atnaujinti. Matau platesnį visuomenės įtraukimą, tremties laikotarpis turi būti atsimenamas, turiu sumanymų, turiu minčių, bet gal visko neatskleisiu. Turiu savo koncepciją, kurią išdėsčiau konkurso metu, ką planuočiau ir ką norėčiau daryti, – sakė Tremties ir rezistencijos muziejaus vadovas.

Į Tauragės „Santakos“ muziejaus direktorės pavaduotojo pareigas taip pat prieš keletą dienų paskirtas iki šiol muziejaus Istorijos-etnografijos skyriui vadovavęs Darius Kiniulis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą