Buvusio architekto name kursis senelių dienos centras

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės tarybai tvirtinant strateginį 2021–2030 m. plėtros planą prabilta apie senelių globos namų steigimą Tauragėje. Ar tai bus instituciniai globos namai, ar savivaldybė tik finansiškai rems steigėjus, dar neaišku. Pranešama, kad Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia įsigijo buvusio Tauragės architekto namą Gintaro gatvėje, kur planuoja teikti socialines paslaugas senjorams. 

Tauragės rajono savivaldybės strateginiame plėtros plane, vizijų, kurias numatyta įgyvendinti iki 2030 metų, sąraše skelbiama: „Pritraukti įsikurti rajone privataus ir viešojo sektoriaus socialinės globos paslaugų teikėjus“. Svarstant strateginį planą, tarybos narys Sigitas Mičiulis prasitarė, kad Švč. Trejybės bažnyčia įsigijo buvusio Tauragės architekto namą Gintaro gatvėje, kur bus kuriami senelių globos namai.

Steigti senelių globos namus Tauragės mieste savivaldybės administraciją vis ragina tarybos narys Viktoras Kovšovas.

– Kodėl mes, tauragiškiai, sulaukę senatvės, turėtume išvažiuoti iš Tauragės miesto? Juk dalis senelių dar gali dalyvauti įvairiose veiklose, turi pažįstamų, su kuriais galėtų bendrauti, – svarstė V.Kovšovas.

Tarybos narys įsitikinęs, kad savivaldybė pati turėtų kurti institucinius senelių globos namus, o ne remti kitų iniciatyvas. Anot jo, savivaldybės vadovai tokį planą, matyt, kurpia drauge su Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia.

„Tauragės kurjerio“ kalbinamas Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Marius Venskus neslepia, kad su savivaldybe apie tai kalbėjosi – iš kur kitur žinotų, kokie miesto poreikiai.

Daivos Žebelienės nuotrauka

– Tauragėje yra bendruomeniniai šeimos namai, veikia įvairiausi jaunimo centrai, tačiau vienišiems ir seniems žmonėms paslaugų dar trūksta, – mano klebonas M.Venskus.

Jis atskleidė turįs ne vieną planą. Vienas jų – įkurti savarankiško gyvenimo namus seneliams, kuriuose galėtų gyventi iki šešių žmonių. Kitas planas – intensyviosios priežiūros centras. Trečias – dienos centras vienišiems senoliams.

Pasak klebono, bažnyčia pirmiausia imtųsi dienos centro kūrimo. Tam skirtų bažnyčios įsigytą architekto Vincento Paulausko namą Gintaro gatvėje. Po to spęstų savarankiško gyvenimo namų klausimą. Tokia strategija esą jau patvirtinta ir vyskupijoje.

Klebonas patikino ne kartą lankęsis Lauksargių globos namuose ir apie šią instituciją susidarė labai gerą nuomonę, tačiau analogiškų globos namų kurti kol kas neketina.

– Mes kursime tokius, kuriuose seniems žmonėms galėtume padėti pasijusti savarankiškesniems. Tiems, kuriems tai leidžia sveikata. Vienišumas – labai aktuali ir skaudi problema, norėčiau, kad kai aš pasensiu, būtų tokia erdvė, kur galėčiau kiek galima savarankiškiau gyventi ir manęs neslėgtų vienišumo jausmas, – sakė Švč. Trejybės bažnyčios klebonas M.Venskus.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius informavo, kad 2021–2030 m. strateginiame plėtros plane yra įtraukta priemonė dėl socialinės globos namų Tauragės mieste, tačiau kol kas sprendimų šiuo klausimu nepriimta.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą