fbpx

Caritas akcija startavo dviem savaitėmis anksčiau

Dalintis:

Kasmetinė pagalbos iniciatyva „Gerumas mus vienija“ šiemet dėl sudėtingos situacijos pradėta anksčiau. Praėjusį sekmadienį visoje Lietuvoje, taip pat ir Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje pašventintos Caritas žvakės, už kurias surinktos aukos bus skirtos sotesniam vargstančiųjų kalėdiniam stalui.

Lietuvos Caritas organizacijos išplatintame pranešime spaudai skelbiama, kad esant sudėtingai situacijai šalyje bei padaugėjus pagalbos reikalingų žmonių, Carito kasmetinė pagalbos iniciatyva „Gerumas mus vienija“ šiemet startavo dviem savaitėmis anksčiau. Tikimasi, kad nepaisant įtemptos padėties žmonės norės dalintis ir aukos pagalbai vargstantiems. Tą šiemet bus galima padaryti keliais būdais. Nuo gruodžio mėnesio prie žvakelių iniciatyvos šiemet prisijungia ir mūsų partneris – didžiausias prekybos tinklas „Maxima“, taip pat visą gruodį bus galima paaukoti ir uždegti virtualią žvakutę virtualiame akcijos „Gerumas mus vienija“ žemėlapyje.

Šalies bažnyčiose praėjusį sekmadienį, minint Pasaulinę vargstančiųjų dieną, buvo pašventintos akcijai skirtos žvakelės – daugiau nei 60 tūkst. vnt. Žvakelės bus dovanojamos už auką, o surinktos lėšos panaudojamos vargstantiems ir susiduriantiems su gyvenimo sunkumais, kuriuos globoja Carito organizacija visoje Lietuvoje.

– Ši akcija paankstinta visoje Lietuvoje, tik Tauragėje dar neskubame į priekį. Žvakutes bus galima įsigyti nuo pirmojo advento sekmadienio, – kalbėjo Tauragės dekanato Caritas vadovė Vitalija Šlepavičienė. – Dar kartais žmonės klaidingai mąsto, sakydami, kad įsigyja žvakes. Tačiau tokiu būdu yra aukojama vargstantiems, prisidedama prie sotesnio jų kalėdinio stalo.

Nors bažnyčioje tikintieji žvakeles ras tik nuo pirmo advento sekmadienio, norintys šventintą žvakę nusiųsti užsienyje gyvenantiems artimiesiems gali užsukti į parapijos raštinę.

– Kaip mes sakome, kai Dievas pirmoj vietoj, visa kita savo vietoj. Žvakelės tai ne prekė, o auka. Mes iš surinktų lėšų ruošiame lauknešėlius sunkiau besiverčiančioms šeimoms, organizuojame Kūčių vakarienę. Dažnai į mus kreipiasi vargstančiųjų kaimynai, nes patiems pagalbos prašyti būna be galo sunku, – teigė V.Šlepavičienė.

Daugiau kaip du dešimtmečius Carito akcija „Gerumas mus vienija“ yra gera galimybė asmeniškai ir bendruomeniškai įsitraukti ir dalintis su vargstančiais savo dėmesiu, savanorystei skirtu laiku ir konkrečia auka, kuri vėliau virsta konkrečia pagalba – trūkstamas maistas namuose ar vargstančiųjų valgyklose, vaistai, kelionių pas gydytojus išlaidos, priemonės ir prekės vaikams, reikalingi daiktai šeimų buityje, pagalba po gaisro ir kita.

„Lietuvoje dėl pandemijos susidarė ypač sudėtinga situacija. Vis dar plintančio viruso grėsmė mūsų tarpe, nežinia, kasdien besikeičianti situacija, didėjantys pagalbos reikalingų žmonių skaičiai, socialinio artumo stoka mus lydi visus metus. Tačiau artėjant metų pabaigai norisi žmones sutelkti ir pakviesti uždegti ar pastiprinti viltį, paskleisti šviesą ir šilumą vieni kitų širdyse. Tamsa yra bejėgė prieš šviesą, o Caritas žvakelė yra simbolinis „įrankis“ įnešti kuo daugiau šviesos vieni kitų gyvenimuose“, – pranešime spaudai cituojama Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.

Advento žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija. Uždegę šią žvakelę ant savo šventinio stalo, padovanoję ją savo artimiesiems, draugams ar bendradarbiams, kaimynams žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie pagalbos sunkius gyvenimo išbandymus patiriantiems žmonėms. Visos šiųmetės akcijos žvakelės „Gerumas mus vienija“ yra rankų darbo, gaminamos Vilniaus arkivyskupijos Caritas žvakių dirbtuvėse. Čia už žvakeles suaukotas lėšas yra sukurtos ir išlaikomos kelios darbo vietos žmonėms, siekiantiems sustiprinti savo įgūdžius bei grįžti į darbo rinką.

Pranešama, kad nuo gruodžio 1 dienos startuos virtualus žvakelių žemėlapis, neturintis sienų, apribojimų ir griežtų reikalavimų dėl atstumų išlaikymo. Taip pat atsiras galimybė aukoti bei gauti dovanų žvakelių prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse.

Praėjusiais metais vykusios iniciatyvos metu visoje Lietuvoje buvo paaukota 57 tūkst. Eur ir padovanota apie 55 tūkst. žvakelių. Surinktos aukos padėjo aprūpinti vargstančias šeimas su vaikais įvairiomis prekėmis, priemonėmis, taip pat prisidėjo prie Caritas vaikų dienos centrų veiklos, pagelbėjo organizuojant senelių aplankymą ir pagalbą jiems namuose bei prisidėjo prie kitų vargstančiųjų poreikių visoje Lietuvoje.

Paaukoti pagalbai vargstantiems bei gauti dovanų Caritas žvakelę galima:

  • visose šalies bažnyčiose, parapijose bei Caritas centruose (lapkričio 15–gruodžio 24 d.);
  • prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse (gruodžio 1–gruodžio 24 d.)
  • uždegant žvakelę virtualiame Caritas žvakučių žemėlapyje (gruodžio 1–gruodžio 21 d.).
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą