Caritas kviečia ledus išmainyti į paramą Ukrainai

Dalintis:

Lietuvos Caritas organizacija paskelbė renkanti būtiniausią paramą nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Prie paramos prisidedantys Tauragės Caritas savanoriai neslepia – žmonės pavargo ir aukoja gerokai mažiau.

Tęsiantis Rusijos kariniams veiksmams Ukrainos žemėje, Lietuvos Caritas toliau renka paramą ukrainiečiams. Vakar pradėtas trečiasis paramos rinkimas vykdomas Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaišiadoryse, Lazdijuose, Šakiuose ir Tauragėje. Skelbiama, kad būtiniausi daiktai renkami keturių Ukrainos miestų gyventojams – Odesos, Poltavos, Mykolajevo ir Kyjivo.

Tauragės Caritas vadovė Vitalija Šlepavičienė neslėpė pastebinti, kad žmonės pavargo nuo karo temos ir aukoja kur kas vangiau. Tačiau karas dar nesibaigė ir pagalba labai reikalinga.

– Paramos rinkimas inicijuotas didžiuosiuose miestuose. Bet jos labai apmažėjo, nutarėm ir mes prisidėti. Vakar sulaukėme kai kurių būtinų daiktų, kruopų, – pasakojo V.Šlepavičienė. – Pavargę žmonės, suprantu tai. Bet karas tai nesibaigė. Būtų smagu į Klaipėdą nuvežti bent keletą dėžių su parama. Žmonės grįžta į sugriuvusius miestus, kur jie nieko neturi.

Tauragės Caritas vadovė neslėpė, kad kartais pritrūksta ir pagalbos rankų. Todėl norinčius savanoriauti Caritas organizacijoje, kviečia prisijungti bei iš arti pamatyti, kiek darbo ir jėgų tenka įdėti, kad stokojančius pasiektų būtiniausios priemonės.

Pašnekovė pasakojo, kad Lietuvos Caritas sulaukė prašymų būtent iš keturių Ukrainos miestų su konkrečių reikalingų daiktų sąrašu. Ten nukeliavę lietuvių paaukoti daiktai bus skirstomi pagal poreikį. V.Šlepavičienė kviečia tauragiškius išmainyti puodelį kavos ar ledų porciją į ukrainiečiams šiuo metu labai reikalingą paramą.

Būtiniausių daiktų, kurių reikia žmonėms Ukrainoje, sąrašas:

Maisto produktai:

sausi produktai (įvairių rūšių kruopos), dribsniai, makaronai, greito paruošimo produktai, konservai mėsos ir žuvies, vaikų maistas, cukrus, saldumynai, riešutai, džiovinti vaisiai, kava, arbata, saldumynai (šokolado plytelės, energetiniai batonėliai, saldainiai), aliejus.

Higiena (viskas nauja):

šampūnai suaugusiems ir vaikams, dantų pasta suaugusiems ir vaikams, dantų šepetėliai suaugusiems ir vaikams, skutimosi priemonės (peiliukai ir mašinėlės), vaikiškos sauskelnės, sauskelnės suaugusiems, moterų higieniniai paketai, muilas/dušo želė, drėgnos servetėlės vaikams ir paprastos, įvairios skalbimo priemonės, indų plovimo, valymo priemonės, bintas/tvarsčiai/pleistrai.

Elektronika:

žibintuvėliai (maži ir dideli, veikiantys, su baterijomis), nauji: išorinė baterija, skirtingos baterijos, elektriniai virduliai, lygintuvai.

Medžiaginiai daiktai (tik nauji):

kojinės (vyriškos, moteriškos, vaikiškos).

Daiktai, kurių nėra sąraše, nebus priimami.

Daiktų rinkimo iniciatyva truks TIK TRIS DIENAS – birželio 6–8 d. Tačiau Tauragėje parama renkama trumpiau – norintys prisidėti laukiami šiandien Caritas būstinėje, Gintaro g. 18, nuo 15 iki 18 val.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą