Dar dviejų elektrobusų teks palaukti – konkursas paskelbtas iš naujo

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė siekdama nupirkti dar du elektrobusus, paskelbė viešųjų pirkimų konkursą, kuris spalio pabaigoje buvo nutrauktas. To prireikė dėl techninės specifikacijos patikslinimo.

Vykdant projektą „Tauragės miesto viešojo susisiekimo parko transporto priemonių atnaujinimas“, už Europos Sąjungos lėšas siekiama įsigyti dar 2 ne mažiau kaip 44 sėdimųjų ir stovimųjų vietų žemagrindžius elektrobusus. Tačiau viešojo pirkimo konkursą paskelbusi Tauragės rajono savivaldybė buvo priversta jį nutraukti.

Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad buvo gauta konkurso dalyvių klausimų, dėl kurių prireikė patikslinti technines specifikacijas.

„Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą būtina nutraukti konkursą ir skelbti iš naujo. Kainos negalime atskleisti, nes skelbiant konkursą kaina neskelbiama siekiant didesnio konkurencingumo. Autobusai turi būti pristatyti iki 2021 m. gruodžio mėn.“, – informavo G.Pukelytė.

Atnaujinus technines specifikacijas konkursas iš naujo paskelbtas spalio 30 dieną.

Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius jau eksploatuojamus elektrobusus vertina teigiamai, nors nedidelių nesklandumų ir kilo.

– Buvo nedidelių keitimų. Elektrinės dalies gamintojai išsigabeno elektrobusus tam tikriems patobulinimams. Tačiau iš esmės juos vertinu teigiamai. Naujienos sunkiai skinasi kelią, vairuotojams labiau įdomesni buvo dyzeliniai autobusai. Tačiau dabar jau priprato ir prie elektrobusų, – sakė R.Martinavičius.

Paklaustas, ar jau aišku, kokiais maršrutais važiuos naujieji elektrobusai, kai tik bus nupirkti, autobusų parko vadovas priminė apie darnaus judumo planą, kurį ketinama toliau vykdyti. Pasak jo, šiuo metu sutankinti važiavimai į sodus, o nauji elektrobusai galėtų apvažiuoti dalį Norkaičių ir pramonės rajonus. Ankstesniame interviu direktorius vardijo, kad naujais elektrobusais siekiama išplėsti maršrutus Beržės mikrorajono pusėje, link Skaudvilės, taip pat Jovaruose. Šiuo metu plėtoti maršrutų nėra galimybių – autobusų per mažai.

Šiuo metu Tauragės gatvėmis važinėja 3 elektrobusai, taip pat įsigyti už Europos Sąjungos lėšas. Jais vėžinami ir į miestą atvykstantys garbūs svečiai – neseniai viešėjęs prezidentas Gitanas Nausėda, praėjusią žiemą į Tauragę atvykusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Nuo rugpjūčio 1-osios vietinio susisiekimo autobusais Tauragės mieste ir rajone kelionės tapo nemokamos, nors keleiviai neretai skundžiasi nepatogiais maršrutais.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą