Deginsi – baudą mokėsi

Dalintis:

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai toliau vykdo prevencinę akciją „Nedegink žolės!“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Akcijos metu pareigūnai vykdo reidus.

Šių reidų metu tikrinamos atvirosios teritorijos, stebima, ar žmonės tvarkosi aplinką, nepažeisdami gaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat bendraujama su gyventojais, jiems teikiamos konsultacijos. Jeigu reidų metu nustatoma gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų, taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad tvarkant aplinką reikia vadovautis ne tik Bendrosiomis gaisrinės saugos taisyklėmis, bet ir aplinkos apsaugos reikalavimais lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis bei Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklėmis.

Svarbiausia nepamiršti:

* draudžiama sugrėbtus augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ir arčiau kaip 50 metrų nuo šių teritorijų, taip pat miestuose ir miesteliuose;

* sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik sugrėbtas į krūvas ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Degimas turi būti nuolat stebimas, o smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu ar smėliu;

* draudžiama kartu (ar atskirai) su surinktais (sugrėbtais) augalais ar jų dalimis deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas, išskyrus atvejus, kai deginama mediena, neapdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojančiomis medžiagomis);

* draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui.

Už žolės deginimą numatytos baudos, o jų galima sulaukti ne tik iš valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų, bet ir iš aplinkosaugininkų.

Už sausos žolės deginimą nesilaikant numatytų reikalavimų gresia administracinė bauda nuo 30 eurų iki 350 eurų, be to, vertinama ir padaryta žala aplinkai.

Tauragės PGT inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą