Dėl netvarkos sklypuose surašyta beveik 40 protokolų

Dalintis:

Šiemet gegužės mėnesį Tauragės rajono savivaldybės Viešosios tvarkos poskyrio darbuotojų iniciatyva paskelbta prevencinė akcija „Švaros mėnuo“. Savininkai raginami nedelsti ir susitvarkyti savo sklypus, mat netvarkant galima sulaukti baudos.

Tauragės rajono savivaldybė praneša, kad turintys sklypus privalo nepamiršti, jog juos būtina prižiūrėti, reguliariai pjauti žolę. Priešingu atveju sklype gali užsiveisti nepageidaujami gyviai.

– Netvarkomame sklype veisiasi erkės, pelės ir kiti gyviai. Jie vėliau plinta į gretimus sklypus. Todėl tvarkymo taisyklėse numatyta, kad nuo gegužės 1 dienos iki pat spalio būtina šienauti sklypus. Svarbu nekenkti kitiems, – kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos Teisės skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėjas Paulius Goštautas.

Būtent todėl ir kilo idėja gegužės mėnesį paskelbti prevencinę akciją „Švaros mėnuo“. Jos metu poskyrio specialistai vykdys prevencinius patikrinimus ir ragins gyventojus prižiūrėti savo sklypus. Anot P.Goštauto, dažniausiai apie netvarkomus sklypus informuoja seniūnai, kartais praneša ir kaimynai, neapsikentę netvarkos.

– Pernai surašėme beveik 40 administracinių nusižengimų protokolų dėl netvarkomų sklypų. Savininkams buvo skirti įspėjimai. Sutikome įvairių žmonių, pasitaikė ir nenorinčių leistis į kalbas. Bet didžioji dalis į įspėjimus reagavo. Kai kurie tiesiog pamiršta, dalis užsienyje gyvena. Mes turime sistemą, kuria pavyksta žmones rasti, – sakė poskyrio vedėjas.

Pasak pašnekovo, sunkiau rasti tuos, kurie gyvena užsienyje nuolatos ir savo gyvenamąją vietą deklaravo ten. Pagalbon tenka pasitelkti giminaičius, o tai atima nemažai laiko.

Kaip tuomet sklypus tvarko Lietuvoje negyvenantys žmonės? Pasak P.Goštauto, jie susiranda, kas tai padaro už savininką.

– Randa įmonę arba paslaugą teikiančius žmones, kurie sutvarko sklypą. Dažnai net manęs telefono numerių tokias paslaugas teikiančių žmonų paprašo. Tačiau aš, kaip valstybės tarnautojas, negaliu reklamuoti, bet paieškojus internete tikrai galima rasti, – kalbėjo viešąją tvarką prižiūrintis savivaldybės darbuotojas.

„Švaros mėnesio“ metu specialistai ragina atsakingai žiūrėti į savo turtą, nekelti nepatogumų kitiems žmonėms. O savivaldybės Viešosios tvarkos poskyris primena, kad gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės numato, jog tvarkytojai privalo valyti, tvarkyti, prižiūrėti statinius, žemės sklypus, želdinius, teritorijas. Jeigu statinys, įrenginys, žemės sklypas priklauso keliems savininkams ar nuomininkams, už teritorijos švarą ir tvarką atsakingi visi savininkai ir nuomininkai arba įgaliotas asmuo pagal valdomą statinio ar žemės sklypo dalį. Informuojama, kad gyvenamosiose teritorijose žolė turi būti ne aukštesnė kaip 30 cm (ši nuostata netaikoma specialiai įrengtoms žydinčioms pievoms).

Patvirtintų taisyklių nesilaikantiems asmenims taikomos administracinės nuobaudos – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Pažeidimą padarius pakartotinai – gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą