Demontuotas paskutinis sovietmetį šlovinantis paminklas

Dalintis:

Šiandien Skaudvilėje dirba sunkioji technika – griaunamas paskutinis paminklas, skirtas sovietinės armijos pagerbimui.

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, Lietuvoje atgijo diskusijos apie sovietinių paminklų pašalinimą iš viešųjų erdvių. Vienas pirmųjų veiksmų ėmėsi Tauragės rajonas – griuvo paminklas, stovėjęs prie kelio Ryga–Šiauliai–Tauragė–Karaliaučius, netoli Lauksargių. Neilgai teko laukti palaikytojų – jau kitą dieną sužibėjo žvakučių švieselės.

Palaipsniui imtasi ir likusio sovietinio palikimo naikinimo – pašalintas paminklas Pajūryje. Tada atėjo eilė ir Tauragėje stūksojusiam obeliskui, kuris sunkiajai technikai pasidavė ne iškart.

Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius pasidalino žinia, kad rangovo technikai pasidavė ir paskutinis paminklas, stovėjęs Skaudvilėje.

– Anksčiau rangovas neturėjo laiko, todėl tik dabar demontuotas paminklas Skaudvilėje. Tai jau paskutinis, nebent kokias nors detales praleidome. <…> Nelendam mes į kapines, jos liks ir tegu būna. Šie paminklai buvo tam, kad šlovintų ideologiją, kuri ir šią dieną tarnauja Rusijai. Šie paminklai su žuvusiais kariais nieko bendro neturi, – įsitikinęs T.Raulinavičius.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą