Džiugūs metai Tauragės autobusų parkui – juos baigs pelningai

Dalintis:

Tauragės autobusų parkui šie metai sėkmingesni nei praėjusieji, įmonės vadovybė skaičiuoja, juos baigs pelningai ir tikisi, kad ir kitąmet vietos politikai suteiks galimybę gyventojams Tauragės rajone autobusais keliauti nemokamai.  

Pasak Tauragės autobusų parko direktoriaus Rimanto Martinavičiaus, jeigu niekas nepasikeis, metų gale įmonė skaičiuos pelną.

– Dėl to mums labai smagu, pernai turėjome minusą. Šiemet planuojame gauti apie 50 tūkst. Eur pelno. Norėtume, kad ir kitais metais žmones galėtume vežti nemokamai, tačiau savivaldybės taryba apie tai dar nediskutavo. Matome gerą situaciją keleivių atžvilgiu, jie gana aktyvūs. Neseniai buvo nušovusi viena padanga, neišvažiavome vienu maršrutu, tai tiek skambučių sulaukėme, kad patiems nepatogu pasidarė, – neslėpė autobusų parko vadovas.

Nemokamai autobusų pavežėjimo paslauga keleiviai naudojasi ne tik Tauragės mieste, bet ir rajone. Dėl brangios elektros energijos išaugo elektrinių autobusų sąnaudos.

– Truputį liūdina, kad elektros tokios kainos ir išlaidų daugiau kai kuriose pozicijose. Bet kadangi mūsų rida per metus padidėjo 200 tūkst. km, tai savikaina ne tokia aukšta, todėl ir rodikliai neblogi. Anksčiau sakydavome, kad elektriniu autobusu 2–3 kartus galima važiuoti pigiau, dabar taip nebėra, – kalbėjo direktorius.

Rimanto Martinavičiaus nuomone, dėl pabrangusių elektros išteklių gyventojai elektrinių transporto priemonių pirks mažiau, nes šiuo metu tai atrodo neperspektyvu.

– Tikėkimės, kad tokia situacija laikina. Mus visą laiką tarpmiestis spaudė žemyn, ir pernai, o šiemet patempė, per mėnesį po keletą tūkstančių eurų davė pliuso. Grįžtame į sėkmingą ikipandeminį lygį, – tvirtino vadovas.

Gausiai pasnigus, autobusų vairuotojams sunkiausiai įveikiami priemiestiniai keliai, lijundros metu jie tampa neišvažiuojami. Neseniai Batakių seniūnijos barstytuvas pravažiuodamas perbrėžė vienam autobusui visą šoną. R.Martinavičius svarsto, galbūt tai nutiko dėl neatidumo, o gal dėl tamsos.

– Pilaitės keliuose ypač sunku, buvo šiokių tokių įvykių Juodpetriuose ir Batakiuose. Sunkiai išvažiuojamų kelių daug, vairuotojai stipriai rizikuoja. Esu jiems griežtai pasakęs, kad nerizikuotų ten, kur mato didesnę riziką. Buvo keletas momentų, kai neišvažiavom. Galbūt kelininkai nesuspėja, nes buvo lijundros. Sniegas taip nebaisus, kaip plikledis, kai plikledis, galima nuslysti į šoną. Tuomet stovi autobusas ir laukia, kol kelininkai kelią pabarstys, – pasakojo autobusų parko vadovas.

Tauragės autobusų parkas vienu metu gali remontuoti 2–3 autobusus, nes transporto rezervas mažas. Darbuotojų įmonei netrūksta.

– Su kolektyvu važiuosime į šventinį kalėdinį vakarą Šiauliuose. Kalėdų senelio prašysime saugių kelių, daug keleivių, kad viskas sektųsi, kad žmonės būtų sveiki, kad mūsų įmonė sėkmingai dirbtų, – kitų metų norus atskleidė R.Martinavičius.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą