Erzina gėlės prie kolumbariumo

Dalintis:

Nors pirmasis kolumbariumas Tauragėje įkurtas prieš šešerius metus, skaitytojai vis dar nepripranta prie gėlėmis, žvakėmis, moliniais angeliukais ir plastikinėmis vazomis nukrautų kriptų. Į redakciją paskambinęs Jonas V. klausia, kodėl artimieji nesusirenka prie kriptų paliktų šiukšlių.

Tauragėje veikia du kolumbariumai: Dunokų ir Papušynės kapinėse. Seniausiame, Papušynės kapinių kolumbariume, laisvos likusios tik trys kriptos. Vienos kaina –1050 eurų ir ji eksploatuojama neribotą laiką. Į vieną kriptą gali būti sudedamos net kelios urnos.

– Mano supratimu, kolumbariumai tam ir sukurti, kad nebūtų kapuose betvarkės. Paprastą kapą žmonės apsodina, prikaišioja visko ir dažnai užmiršta. Kam pridėti galybę gėlių prie kolumbariumo? Uždegei žvakelę ir gana. Būtų gerai, kad pas mus atsirastų kapinaitės, kuriose palaidojus tiesiog žolytę užsėtų, – sakė skaitytojas, pasipiktinęs gėlių gausa prie kolumbariumo Papušynės kapinėse.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Kapų prižiūrėtoja Violeta Augaitienė patvirtino, jog artimieji prie kriptos dažnai atneša ne vieną ir ne dvi gėles. Ypač daug jų – po laidotuvių.

– Aš nurenku sudegusias vienkartines žvakeles, nuraunu aplink želiančią žolę, sušluoju lapus, bet lįsti prie artimųjų atneštų gėlių, negražu. Ir dabar turime daug gėlių prie vienos kriptos. Neseniai buvo laidotuvės. Artimieji žadėjo atvykti artimiausiu metu ir viską sutvarkyti. Žmonės sugalvoja, vazų prikonstruoja. Kai gėlės nuvysta, vaizdas ne koks. Klientai sako, jog didmiesčiuose žmonės elgiasi kitaip, kolumbariumai neapkrauti, – sakė Papušynės kapų prižiūrėtoja. Ji tikina, kad didžiausia bėda – apleisti kapai.

Moteris suskaičiavo, jog Papušynės kapinėse yra daugiau  nei 150 apleistų, žole užžėlusių kapų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą