Fejerverkai: vieniems džiaugsmas, o kitiems – vargas

Dalintis:

Išseko kantrybė žmonėms, kurie rūpinasi Skaudvilės viešųjų erdvių švara ir tvarka. Rūpesčių jiems padaugėjo dėl dažnai pastaruoju metu Skaudvilės paplūdimyje leidžiamų fejerverkų, nes pirotechnikos mėgėjai po tokių pramogų palieka nemažai atliekų.

Pyškina asmeninių švenčių metu

Skaudvilės seniūnija kreipėsi į fejerverkų mėgėjus: „Sutinkame, kad stebėti fejerverkus virš vandens yra smagu, tačiau prašome susimąstyti apie to grožio pasekmes. Fejerverkų atliekos krenta į smėlį, vandenį, vaikų žaidimų aikštelę ir taip teršia mūsų poilsiavietę, kuri po tokių „apšaudymų“ pati nesusitvarko. Todėl prašome sąmoningumo ir fejerverkus leisti bent atokiau nuo poilsiavietės ir nepalikti šiukšlių. Primename, kad Tauragės rajono viešose erdvėse draudžiama naudoti pirotechnikos priemones nakties metu nuo 22 iki 7 val.“

Pasak skaudviliškių, fejerverkų problema atsirado, kai šalia poilsiavietės buvo atidaryti švenčių namai „River House“. Seniūnas Gediminas Dinapas kalbėjosi su šių namų savininku, kad paprotintų švenčiančius žmones. Jei situacija nesikeis, seniūnas ketina kreiptis į policiją, kad padėtų ir pabudėtų poilsiavietėje savaitgaliais.

– Savininkas sako viską darantis, pas juos, kaip ir pridera, iki dešimtos. Žmonės sprendžia patys, eina kur gražiau, nešasi fejerverkus prie vandens ir pyškina. Radau ne kartą ryte, ir žmonės siunčia nuotraukas paliktų dėžių ir kitų fejerverkų atliekų. Dar sunku žmonėms sąmoningumo įkalti. Gal baudas reikėtų didinti už tokius dalykus. Blogai, kad mes turime svetimą bardaką tvarkyti. Iš smėlio surenkame, o kad į vandenį sukrenta – graudu, nes sudėtyje yra sunkiųjų metalų. Nežinau, kaip su tuo kovoti, – apmaudžiai kalbėjo seniūnas.

Pasigenda šiukšlinių

Paklausta, ar žino, kad jų klientai paplūdimyje šaudo fejerverkus, svečių namų „River House“ direktorė Greta Bartkutė nusistebėjo. Sakė, kad praėjusią savaitę lyg dvyliktokai šaudė. Pasak svečių namų vadovės, Skaudvilės paplūdimys – vieša vieta, visą gyvenimą ten visi, kaip ir mieste, leido fejerverkus, šaudė tada, kai švenčių namų dar nebuvo.

– Ten didesnė problema – šunų išmatos, nes šunys paplūdimyje vedžiojami. Mūsų darbuotojai ištisai renka ir viską tvarko. Nėra nei šiukšlinių, nei perspėjančių ženklų, tai didžiausia problema. Nekomentuosiu, ką mūsų svečiai veikia ar daro, nes ten yra vieša vieta. Ten pavėsinėse ištisai jaunimas būna, tai nežinau, kur mūsų svečiai, kur ne mūsų. Aš neseku šventės metu, kas kur ką veikia, – kalbėjo G.Bartkutė.

Gresia baudos

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė atsakė, kad viešoje vietoje leisti fejerverkus draudžiama, jei tam nėra gautas leidimas ar sutikimas iš savivaldybės. Asmenys, pašaudę fejerverkus, likusias dėžutes ir pakuotes turi surinkti ir išmesti. Draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22 iki 8 val. (išskyrus švenčių dienas, per masinius renginius, kuriems leidimą išdavė savivaldybė), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.

Pasak mero patarėjos Sonetos Blankaitės, pirotechnikos priemonių naudojimą reglamentuoja Triukšmo prevencijos Tauragės rajono savivaldybės viešose vietose taisyklės. Taisyklių nesilaikymas užtraukia baudą nuo 150 iki 600 Eur, pakartotinis administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo 500 iki 1000 Eur.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą