Grafitininkų keverzonės nugulė ir ant krantinės laiptų

Dalintis:

Rudeniop bus jau treji metai, kai Jūros krantinėje senųjų laiptų vietoje buvo įrengti nauji, ir tik visai neseniai purškiamaisiais dažais juos sudarkė keverzotojai.

Laiptai statmenai jungia Meilės alėją ir Jūros krantinę, šioje vietoje atsiveria vaizdingas kraštovaizdis, todėl dažnai galima pamatyti ant laiptų šonuose įrengtų suolelių ir laiptų priekyje mažoje aikštelėje ant suolų sėdinčius ir jaunus, ir vyresnius žmones. Ši vieta visada tvarkinga, nes Tauragės miesto seniūnija prižiūri tvarką, ištuština šiukšliadėžes, sutvirtina išklibusius turėklų varžtus, prieš savaitę šalia laiptų nupjovė žolę – lyg visi patenkinti ir visiems gerai.

Dabar apsilankius šioje vietoje į akis krenta įvairios keverzonės, išpieštos purškiamaisiais dažais, neapsieita ir be norminėje kalboje nevartotinų anglicizmų, nemalonių kiekvieno ausiai. Seniau taip būdavo negražiais angliškais žodžiais išrašinėjamos sienos ties nuslinkusiu Meilės alėjos šlaitu, užrašomi praeivius gąsdinantys (dėl jų buvo kreiptasi į redakciją) žodžiai apie mirtį ir kraują, žudymą, piešti ir lytiniai organai. Yra beprasmių keverzonių ir po pėsčiųjų tiltu. Dabar įsidrąsinta taip paženklinti ir laiptus, kur tik didesnis nutinkuotas betono plotas, ten kliuvo dažų.

Grafičio meno imituotojai „išpuošė“ krantinės laiptus. Reginos Genienės nuotrauka

Tikėtina, kad taip pramogauja vaikai ar paaugliai, nesugalvoję, kur tinkama linkme nukreipti savo energiją. Gal jie ir nori būti grafičio – gatvės meno – kūrėjais, tačiau iki tol pirmiau reikėtų lankyti dailės būrelius mokyklose, meno gyslelę turintys vaikai laukiami ir meno mokykloje.

Kad tai vaikų išdaigos, linkęs manyti ir Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus.

– Tikriausiai čia vaikai pasidarbavo. Kartkartėmis atsiranda tokių, protarpiais jie pasirodo, prieš kelerius metus buvo ant medinės sienelės pripiešę prie kitų laiptų. Dabar vasara, patogu ten jiems. Prieš savaitę buvau prie tų laiptų, tai buvo dar švaru, nueisiu apžiūrėti, uždažysim, jei reikės. Tai ten bus pirmą kartą, dar nė karto ant tų laiptų nebuvo paišyta. Mieste tokių dalykų kažkaip nėra, – situaciją apžvelgė seniūnas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą