Gyventojai priešinasi naujai paslaugai – „valdiškos“ valytojos nenori

Dalintis:

Tauragės miesto J.Tumo-Vaižganto g. 146 namo gyventojai sukilo prieš Tauragės butų ūkio pradėtą teikti paslaugą – laiptinių valymą. Prieštaraujantys žmonės pasirašė prašymą, kad nenori valytojos, nes ji valanti prastai, o už tai reikia brangiai mokėti. Šiame name gyvenančios moterys sako ne vieną dešimtmetį plovusios laiptines pačios, tai daryti nori ir ateityje. Butų ūkio administracija teigia, kad už laiptinių valymo paslaugą balsavo daugiau nei pusė butų savininkų.

„Tauragės kurjerio“ redakcijai moterys (pavardės žinomos) pasakojo, kad J.Tumo-Vaižganto g. 146 namo gyventojai nenori valytojos. Dėl to neseniai penkių aukštų daugiabučio gyventojai rinko parašus: pasirašė 13 pirmos, visi antros ir 15 trečios laiptinės gyventojų, kiekvienoje laiptinėje yra po 20 butų.

– Laiptines jau 25 metus valėmės patys, valytoją mums be mūsų sutikimo paskyrė butų ūkis. Laikraštinėse radome įmestus lapelius, ar sutinkame su šia paslauga. Mums paprieštaravus butų ūkio administracija liepė surinkti parašus tų, kurie nenori paslaugos. Pirmos laiptinės prašymą pavyko gruodžio 15 d. užregistruoti, o trečios laiptinės prašymo įstaiga gruodžio 17 d. nepriėmė, priekaištavo, kad vaikštome per karantiną, – kalbėjo namo gyventoja. – Name gyvena ir socialiai remtinų žmonių. Mūsų pajamos mažos, ne visi darbus turi. Aš gyvenu viena, neturiu iš ko valytojai mokėti apie 7 Eur per mėnesį. Jei gauni 200 Eur su trupučiu, tai toks mokestis daug.

Moterys teigia, kad laiptinę valančiai darbuotojai turi priekaištų: dirbdama ji esą nedėvi kaukės, labai trumpai valo – 5 aukštų namo laiptinę išvalo per 35 min., vandens kibire nekeičianti, tik perbraukianti drėgnu skuduru ir nenaudojanti jokių specialių dezinfekcinių priemonių, nenuplaunanti langų. Butų ūkio darbuotojos esą prastai atliktą valytojos darbą užfiksavo nuotraukose.

– Dėl tokio valymo ateis dar didesnė liga nei korona. Toks valymas mūsų netenkina. Patys iki šiol valėmės, norime ir toliau tai daryti. Dabar šitokius pinigus mokėti! – stebėjosi tauragiškė. – Butų ūkis nesiskaito su mumis.

UAB Tauragės butų ūkis direktorius Egidijus Vaitiekus raštu atsakė, kad „periodiškai lankantis administruojamame daugiabučiame name J.Tumo-Vaižganto g. 146, Tauragė, buvo pastebėta, kad bendro naudojimo objektas, namo laiptinės (pirma ir antra), neatitinka higienos reikalavimų (nešvarios), todėl buvo surašytas statinio apžiūros aktas 2020-08-03. Iš šio namo rūsių ne kartą buvo išvežtos gyventojų sukauptos buitinės atliekos“.

Pasak butų ūkio vadovo, daugiabučio gyventojai nesilaikė Tauragės miesto gyvenamųjų ir bendrojo naudojimo patalpų bei inžinerinių įrenginių naudojimo taisyklių, kurias dar 2007 m. patvirtino savivaldybės taryba: netausojo savo ir bendrojo naudojimo patalpų, laiku neapmokėjo namo bendrojo naudojimo objektų išlaikymo išlaidų, nesilaikė gaisrinės saugos, higienos, sveikatos ir aplinkos apsaugos privalomų reikalavimų, nesirūpino namo vidaus ir jo aplinkos estetiška išvaizda, butuose kaupė įvairias atliekas, medžiagas, nenaudojamus daiktus, pažeidė trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygas. Gyventojai, anot E.Vaitiekaus, iš viso pažeidė 7 šių taisyklių punktus.

Butų ūkio direktoriaus teigimu, „atsižvelgiant į tai 2020-08-21 buvo suorganizuotas balsavimas raštu dėl laiptinių valymo paslaugos teikimo minėtame daugiabučiame name. Didžiąją daugumą butų nuosavybės teise valdo Tauragės rajono savivaldybė – 35 iš 55. Pagal teisės aktus balso teisę turi buto savininkas. Balsavimas įvyko 2020-09-09, dalyvavo 67,27 proc. savininkų. Rezultatas teigiamas 63,63 proc. namo butų savininkų. Todėl paslauga pradėta teikti 2020-10-01, kaina 9 Eur/ct/m2 su PVM nuo gyvenamųjų patalpų bendro naudingo ploto“.

Bendrovės vadovas patikino turįs informacijos, kad trečiąją šio namo laiptinę valė samdytas asmuo, nemokėdamas valstybei mokesčių, o iš gyventojų gautus pareiškimus dėl paslaugos nutraukimo bendrovė pateikė Tauragės rajono savivaldybei, esą sprendimą šiuo klausimu priims ji.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą