Dariaus ir Girėno g. 38 daugiabučio gyventojai skundžiasi, kad „gyvatukai“ jų butuose nepakankamai karšti, sako, vos 40C. Kitas skundas iš šio namo atkeliavo dėl karšto vandens, kuris esą ne toks karštas, kokio norėtųsi.
– Atsukus karšto vandens čiaupą bėga toks vanduo, kad šalto nė nereikia atsukti, gali vien po tuo vadinamuoju karštu vandeniu maudytis. Tačiau mes mokame už karštą, o ne už šiltą vandenį. Ir „gyvatukas“ drungnas, – „Tauragės kurjeriui“ skundėsi Dariaus ir Girėno g. 38 gyventojas Juozapas Tamošaitis.
Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas „Tauragės kurjerį“ patikino, kad gyvatukas bute turi būti 50–60 C. Tauragės šilumos tinklai užtikrina karšto vandens tiekimą visam miestui, o už sistemą daugiabutyje atsako namo prižiūrėtojas. A.Arcišauskas sako, kad tokiais atvejais gyventojai turi kreiptis į namą eksploatuojančią bendrovę, kuri turi arba samdo šilumos sistemos prižiūrėtoją.
Ar problema bus sprendžiama, pasiteiravome namo administratoriaus – Tauragės butų ūkio direktoriaus Egidijaus Vaitiekaus. Anot jo, dėl tokio sutrikimo skundų nebuvo registruota.
– Įstatymais „gyvatuko“ temperatūra nereglamentuota. Karšto vandens temperatūra ėmimo vietose, tai yra iš maišytuvo, turi būti ne mažesnė nei 50 laipsnių ir ne didesnė nei 60 laipsnių, išskyrus dezinfekavimo laikotarpiu. Šilumos priežiūros specialistai kiekvieną savaitę apsilanko šilumos punktuose pagal grafiką, jeigu nėra papildomų iškvietimų. Gedimų, susijusių su karštu vandeniu, nepastebėta, registruota taip pat nebuvo. Kaip spręsti problemą, kuri galimai neegzistuoja? – klausimu atsakė E.Vaitiekus.
Tauragės butų ūkio vadovas sako, kad gyventojai turėtų kreiptis telefonu ir registruoti gedimą.