fbpx

„Gyvūnų globos Tauragėje“ pajėgumai pasiekė ribas: patalpos užpildytos beglobiais

Dalintis:

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įtemptos dienos – patalpos užpildytos globotiniais. Beprasidedant pavasariui baiminamasi ir jauniklių antplūdžio. Taip pat pranešama apie prisijungimą prie projekto „Vet for call“ (veterinaras telefonu). Susibūrę veterinarijos gydytojai siūlo savo pagalbą gyvūnų augintojams nuotoliniu būdu, kaip jau tapo įprasta karantino metu.

Tauragėje įsikūrusios VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovė Ligita Juščienė tikina, kad katinėlius priglaudžiantiems žmonėms dažnai kyla įvairūs klausimai. Į juos stengiamasi atsakyti, tačiau kartais reikalingas ir profesionalo patarimas.

– Žmonės klausia įvairių dalykų. Domisi katinui tinkamu kraiku, koks maistas jo pasirinktam augintiniui tinkamiausias. Taip pat klausia ir apie veterinarines paslaugas. Mūsų katinėliai turi reikalingą veterinarinę priežiūrą ir juos paimantiems žmonėms mes rekomenduojame vietinius veterinarus, – sakė L.Juščienė, pridurdama, kad projektas „Vet for call“ gali būti dar viena galimybė kreiptis patarimo ar pagalbos.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ savanorė Rima Petrauskaitė pasakojo, kad prisijungiant prie šio projekto tikimasi paskatinti augintinių šeimininkus anksčiau kreiptis pagalbos ir užkirsti kelią rimtesniems gyvūnų susirgimams.

– Tai tikrai ne greitoji pagalba naktį ar gyvūnui rimtai susirgus. Tačiau prireikus konsultacijos, tikrai galima pasinaudoti „Vet for call“. Manome, kad tai gali būti naudinga gyvūnų augintojams, mylėtojams ir veisėjams, – kalbėjo R.Petrauskaitė. – Internetiniame puslapyje yra registruotų veterinarijos gydytojų, kai kurie jų – treneriai. Tad galima sulaukti pagalbos įvairiais klausimais.

L.Juščienė tvirtino, kad šiuo metu prieglauda pilnai užpildyta. Artėjant pavasariui daugėja ir mažų kačiukų, kuriais tenka rūpintis savanoriams.

– Pastebime, kad pastaruoju metu pasitaiko, kai slaugai išvežamas senjoras ir be šeimininko lieka jo katinėlis. Juos atveža mums. Jau prasideda ir mažyliai – neseniai sulaukėme 7 savaičių katinukų, – kalbėjo gyvūnų globos įstaigos įkūrėja.

Pašnekovė atvira – savivaldybė prisideda prie prieglaudos išlaikymo, tačiau didžiąja dalimi VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ išsilaiko iš mokesčių mokėtojų skiriamų 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

– Tai yra pagrindinės lėšos, iš kurių išsilaikome. Komunaliniai mokesčiai, katinėlių gydymo išlaidos. Retai einame ištiesta ranka prašydami pagalbos, todėl tie 1,2 proc. mums labai svarbūs, – prisidėti prie gyvūnų globos organizacijos išlaikymo ragino L.Juščienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą