Jūros parke, prie kavinės „Banga“, skulptūrinis fontanas „Gyvybės medis“ veržliomis čiurkšlėmis tauragiškius ir miesto svečius džiugino devynerius metus. Tauragiškiai klausia – kodėl fontanas nebeveikia? Juk jam buvo panaudotos Europos Sąjungos lėšos.
– Bevaikščiodama Jūros krantine pastebėjau, kad nebeveikia fontanas prie „Bangos“ kavinės. Išvis nepastebėjau, ar šią vasarą jis veikė, toks jausmas, kad ne. Kalkėmis apėjęs, išdžiūvęs, kad jis buvo gyvas, jokio ženklo. Juk šiam parkui ir fontanui įkurti buvo panaudoti Europos Sąjungos milijonai, ar tai reiškia, kad jei jau sugedo, tai rūpintis nebereikia? Tokia graži vieta, prieš keletą metų buvo prestižinė, o dabar jau nykstanti. Kodėl? – klausia tauragiškė Birutė.
Kaip informavo miesto seniūnija, skulptūros-fontano cirkuliacinis siurblys, pirktas birželio mėnesį, sugedo. Jį miesto seniūnija remontuoti atidavė gamintojams, kadangi nepasibaigęs garantinis laikotarpis. Savaitės, o gal ir daugiau prireiks, kol siurblį sutaisys ar vietoje seno duos naują, todėl šiemet šio fontano seniūnas Žilvinas Majus įjungti nebeketina. Jis veikdavo pagal nustatytas valandas.
– Nežinau, kas siurbliui nutiko, gal jis perdegė, užtruks, kol sutaisys. Geras siurblys kainuoja apie 600 Eur. Tų lėšų, suprantate, kaip visada… tai pasirinkau optimalų variantą, bet nelabai jis pasiteisino, – pasakojo seniūnas. – Šio fontano įranga gana primityvi, todėl būtina nuolatinė priežiūra: du kartus per savaitę reikia pripilti nutekėjusį vandens kiekį. Jis nėra labai švarus, todėl apkalkėja skylutės – vyrai vielutėmis dažnai jas bado, nes kiti būdai nepadeda. Kai kurių išvalyti nebeįmanoma. Norint įrangą pakeisti, gal specialistai kažkokį sprendinį pasiūlytų.
Jūros parke įrengto fontano viduryje stovi gyvybės medį simbolizuojantis plieninis ąžuolas. Jį 6 mėnesius kūrė tautodailininkas Steponas Juška. Šis menininkas sugalvojo, kad iš ąžuolo kamieno trykštų vanduo, o aplink fontaną stovėtų 12 suolų, papuoštų metalo kaldiniais, kuriuose pavaizduoti senieji baltų Zodiako ženklai. 2011 m. parke buvo įrengtos aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonos, tais pačiais metais sutvarkytos Jūros upės vandens turistinės trasos (išvalyta upės vaga, 1 km ruože sutvarkyta krantinė, įrengta poilsiavietė netoli užtvankos). Projektą finansavo Europos regioninės plėtros fondas, skyręs 1,1 mln. Lt. Bendra projekto vertė – 1,4 mln. Lt.
Seniūnas pasidžiaugė, kad Jūros parke chuliganai nesiautėja – ten įrengtos kameros, o teritorija gerai apšviesta. O štai kitose miesto vietose – gerokai sudėtingiau. Senamiesčio skveras – taip pat gerai matoma teritorija, šalia teismo rūmų, tačiau seniūnijai vos spėjus ten pastatyti sunkią betono šiukšliadėžę ir metalinį suolelį jie netrukus buvo sunaikinti.
– Kaip sugebėjo betoninę šiukšlinę suskaldyti ir metalinį suolelį sulaužyti, neįsivaizduoju, – stebėjosi Ž.Majus. – Važiuodamas pro šalį pamačiau juos suniokotus, nufotografavau, likučius parvežėme į seniūniją.