Į misiją Irake išlydėtos gausios Kęstučio bataliono karių pajėgos

Dalintis:

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu suformuotas būrys iškilmingai išlydėtas į misiją Irake. Ten išvyko ir ne vienas tauragiškis, kurie pasiryžę saugoti NATO personalo apsaugą. Vyresnysis eilinis Dainius Vaitkevičius atviras – artimiesiems su jo išvykimu susitaikyti buvo nelengva.

Antradienį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyko Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrio, suformuoto Kęstučio bataliono karių pagrindu, išleistuvių į misiją Irake ceremonija. Tokioje misijoje Lietuvos kariai dalyvaus pirmą kartą. Į išlydėjimo ceremoniją batalione atvykęs krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška pasidžiaugė, kad NATO pajėgos išreiškia didžiulį pasitikėjimą Lietuvos kariais.

– Tai, kad šiuo kritiniu momentu Lietuvai patikima tokia didelė atsakomybė, yra išskirtinio sąjungininkų pripažinimo ženklas mūsų kariuomenei. Jums, brangūs kariai, patikėtas pats brangiausias turtas – saugoti operacijos personalo gyvybes. Neabejojame, kad kilniai ir garbingai įvykdysite šią išskirtinės svarbos užduotį. <…> Ypatinga padėka artimiesiems. Jūsų palaikymas ir visokeriopa parama ypatingai svarbi kariams, – į karius kreipėsi viceministras, vėliau žurnalistams kalbėjęs, kad pagrindinis misijos tikslas – kad nebeatgimtų teroristinė organizacija „Islamo valstybė“.

– Bus sunkios užduotys, reikalaujančios labai gero pasirengimo. Parengimas vyko ir Lietuvoje, mėnesį mokėmės Danijoje. Ekspertų vertinimai patys puikiausi, – patikino motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius.

Pusę metų tolimajame Irake praleisti pasiryžęs vyresnysis eilinis Dainius Vaitkevičius (23) prasitaria svečioje šalyje minėsiantis savo 24-ąjį gimtadienį. Savanoriškai į misiją vykti pasiryžęs tauragiškis apie kariuomenę svajojo nuo mažens.

Dainius Vaitkevičius seniai norėjo dalyvauti misijoje ir tam atkakliai ruošėsi. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Kai pradėjau nuo 18 metų tarnybą Krašto apsaugoje, žinojau – jei bus galimybė vykti į misiją, tai tikrai važiuosiu. Pradžioje šeima sunkiai, nelabai norėjo išleisti. Bet paskui įsivažiavom, dabar palaiko. Turime sūnų, jam dar nėra nė metukų, tai dėl to gal sunku. Pusė metų misijoje – netrumpas laikas, – atviravo D.Vaitkevičius, patikindamas, kad šeimos – žmonos Monikos ir sūnaus Neito – nuotrauką būtinai vešis į Iraką.

Paklaustas, ar misijon išvykstantys 34 bataliono kariai turės atostogas, per kurias galės grįžti namo, D.Vaitkevičius tvirtino dar nežinantis. Tačiau karys džiaugiasi, kad bus sudarytos galimybės bendrauti su šeima.

– Mums patikėtos kitų karių gyvybės. Užduotyje būsime ginkluoti. Visko ten gali būti. Ruošėmės tam daug, įvairioms situacijoms. Manau, esame pasiruošę ir turėtume susitvarkyti, vieni kitais pasitikime, kartu dirbame ilgai, – kad misija bus sėkminga, viliasi D.Vaitkevičius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą