„Idėjos Tauragei“ laimėtojai papuoš tris miesto ir rajono erdves

Dalintis:

Tauragiškiai nusprendė – „Idėja Tauragei“ finansuos tris projektus, kurie artimiausiais metais papuoš Tauragės miestą ir rajoną. Bendra vertė – 100 tūkstančių eurų. „Tauragės kurjeris“ kalbina idėjų-nugalėtojų autorius.

Projektą kūrė Vilniuje gyvenanti kraštietė

Programa „Idėja Tauragei“ vykdoma antrus metus. Pernai buvo pateikta 14 pasiūlymų, kaip pagerinti viešųjų erdvių infrastruktūrą, šiemet idėjų sulaukta mažiau – 11. Daugiausia balsų (1199) atiduota už didelės vertės projektą „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“. Pagal nustatytą tvarką už 60 tūkst. Eur jis turi būti įgyvendintas per dvejus metus. Iniciatyvą antrą kartą konkursui teikė Tauragės meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė. Pernai šis projektas užėmė antrąją vietą, o šiemet tapo nugalėtoju. J.Kazlauskienė tikisi, kad įgyvendinti jį pavyks anksčiau numatyto laiko, kadangi kitais – 2023 metais Tauragė bus Lietuvos kultūros sostinė.

– Čia kaip egzamine: labai ruošiesi, bet ištrauki nelaimingą bilietą, o būna, kad nesiruoši, neturi laiko, jėgų, nededi pastangų ir išeina atvirkščiai. Neplanavau antrą kartą dalyvauti, maniau, kad negalima. Pernai nelaimėjom, padėjau į šoną – užmirštas reikalas. Sulaukusi paraginimų iš aplinkos projektą vėl pateikiau, bet nevykdžiau ypatingų agitacijų, prašymų, – pasakojo meno mokyklos direktorė J.Kazlauskienė. – Esame seni pilies teritorijos gyventojai, šitą poreikį, problemą jautėme, todėl ir kilo tokia idėja. Turime principą: matau problemą, siūlau sprendimą, dalyvausiu tai įgyvendinant.

Mobilaus multifunkcinio pramogų ir laisvalaikio objekto projektą sukūrė tauragiškė, pramoninio dizaino kūrėja, architektė Kristina Tendziagolskienė, gyvenanti Vilniuje. Pasak J.Kazlauskienės, objekto, kurio diametras – apie 6 metrus, negalima vadinti tik scena, nes jis transformuosis ir prireikus taps erdve, tinkančia vesti edukacijoms, paskaitoms, rengti lėlių teatro festivaliams. Tai bus naudinga ne tik pilyje įsikūrusiai meno mokyklai, bibliotekos Vaikų literatūros skyriui, muziejui „Santaka“, bet ir kitoms įstaigoms, visiems žmonėms, atėjusiems į pilies kiemelį.

– Kasmet pilies kiemelyje nuo pavasario iki rudens pastatyta „būda“ renginiams tik gadindavo vaizdą, o būsimo objekto formos derinsis prie pilies formų. Objekto autorę Kristiną pasveikinau, mums džiugu, kad laimėjome, mums abiem tai atsakomybė ir rūpestis, – kalbėjo J.Kazlauskienė.

Gražins „Žvyrynę“

Mažos vertės (20 tūkst. Eur) Tauragės miesto kategorijoje laimėjo projektas „Mes gamtai – gamta mums“, kurį pateikė bendruomenė „Tauragės Jovarai“. Už jį atiduoti 577 balsai. Įgyvendinus šį projektą bus pagerinta paplūdimio – poilsio erdvės „Žvyrynė“ infrastruktūra prie Jūros upės Jovaruose.

– Visi džiaugiamės. Labai norėjome laimėti, todėl stengėmės, agitavome žmones, kad už mus balsuotų. Laimėjome dėl to, kad visi susitelkėme. Jei žmonių neparaginsi, tai nieko nebus. Susibūrėme bendruomenės aktyvas, žmonių prašėme, raginome ir mums pavyko laimėti. Bijojome, kad jaunimas supuls prie kompiuterių ir mums nepavyks, bet pasisekė, – linksmai pasakojo bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė. – Prieš šešerius metus įrengėme nedidelį pležiuką. Ten vėl reikia smėlio užvežti, pastatyti persirengimo kabiną, 3 betoninius suolus, renovuoti pavėsinę ir išlyginti poilsiavietės prieigas. Vasarą į „Žvyrynę“ maudytis atvažiuoja pusė Tauragės, dabar ji visiems bus dar patogesnė ir jaukesnė.

Žygaičiai susivienijo

Tarp kaimiškųjų seniūnijų bendruomenių 20 tūkst. Eur finansavimą laimėjo projektas „Sartininkų ąžuolų ir kryžių kalnelio išsaugojimas“. Už bendruomenės „Sartupietis“ projektą balsavo 570 žmonių. Laimėti padėjo strategijos taikymas: Žygaičių seniūnijos bendruomenėms pritarus šiemet tik Sartininkai pateikė idėją, o už ją balsavo visi šios seniūnijos gyventojai.

– Stengėmės laimėti, agitavome žmones. Tą idėją pasiūliau aš, nes gražus kalnelis, kelias asfaltuotas, žmonės ten pradėjo užsukti. Buvome vieningi, todėl ir laimėjome. Labai džiaugiamės. Mums nesusivienijus prieš tankiai gyvenamus Tauragės priemiesčius laimėti neįmanoma, – atviravo bendruomenės pirmininkas Saulius Musvydas. – Ant kalnelio ošia šimtamečiai ąžuolai, yra apie 70 senovinių metalinių kryžių, juos prieš 15 metų pradėjo rinkti kanauninkas Jonas Bučinskas. Sužinojęs apie idėją jis, 90-metis, labai džiaugėsi. Už 20 tūkst. Eur įrengsime apšvietimą, iškelsime vėliavą, įrengsime turistų lankytiną vietą. Tas kalnelis – ne kapinės, šalia jo 40 arų sklype bus švenčių ir susibūrimų vieta, ten stovi stalas, suolai, yra sūpynės.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą