Ką daryti, kai svetimas turtas bjauroja kiemą?

Dalintis:

Nuo Einošiaus pas Kaipošių – taip situaciją savo kieme apibūdina Šilalės gatvės 72-ojo namo gyventojai. Buvusiuose bendrabučiuose gyvenantys žmonės tikina neprisišaukiantys pagalbos. Atsakingos institucijos juos siuntinėja nuo vienų pas kitus. 

Namo gyventojai sako, kad valdžia juos visai užmiršo, o miesto svečiai dažnai užsuka į jų kiemą ir net paveiksluojasi prie griūvančių pastatų.

– Esame Tauragės gėda. Žmonės sako, kad čia baisiau nei po karo. Tinkas nutrupėjęs, kieme bakūžės. Lietvamzdžiai užsikišę, drėksta sienos, įsimetė pelėsis. Sako, laukit, kažkada namo renovacija prasidės. Antrame aukšte yra du visiškai apleisti, dvidešimt metų negyvenami butai, nešildomi, neprižiūrimi, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo šio namo gyventojas Raimondas.

Kaimynui antrina trys pirmoje daugiabučio laiptinėje gyvenančios moterys.

– Kiekvienam butui priklauso po sandėliuką, ten laikome malkas. Anksčiau, prieš 22 metus, čia gyveno tokia kaimynė, kuri laikė kiaules. Per tiek metų tas jos pastatėlis sukiužo. Patys savavališkai jo nugriauti negalime, nors jis ne tik gadina vaizdą, bet ir trukdo mums atsivežti malkų, – kalbėjo ponia Danutė.

Kadaise šiame sandėliuke gyventoja laikė kiaules, o dabar čia – šiukšlynas. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Daugiabučio gyventojai tikina, kad prieš daugiau nei du dešimtmečius namus apleidusi moteris savo turto niekam neparduoda ir prie namo priežiūros finansiškai neprisideda. Toks pat apleistas esąs ir šios moters dukrai priklausantis butas.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus apie šio namo gyventojų problemą žino ir su jais jau bendravo.

– Kažkaip žmonės įprato: šiukšlės, skambina seniūnui, šernai mieste, skambina seniūnui, dabar su „barakais“ bėdos, irgi skambina seniūnui. Mes namų neadministruojame. Pasakiau gyventojams, kad kreiptųsi į Tauragės butų ūkio specialistus. Pats butų ūkiui paskambinau, paprašiau, kad greičiau sureaguotų į žmonių prašymą, – sakė Ž.Majus ir pažadėjo dar kartą susisiekti su kolegomis būtų ūkyje.

Kadaise šiame sandėliuke gyventoja laikė kiaules, o dabar čia – šiukšlynas. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Tauragės butų ūkio būsto priežiūros specialistė Violeta Pocienė apie gyventojų skundą sužinojo tik iš „Tauragės kurjerio“.

– Nesame gavę jokio rašytinio gyventojų skundo. Atsiverčiu oficialius duomenis ir matau, kad Registrų centre yra registruotas sandėlis, kuris lygiomis dalimis padalintas 12 visame name esančių butų. Jei gyventojai skundžiasi savavališku statiniu, imsimės priemonių. Privatizuoto turto griauti mes negalime, o jei rasime šeimininkus, išsiųsime jiems įspėjimą. Tik kur jį siųsti, jei bute, kaip sakote, niekas negyvena? – informavo butų ūkio specialistė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą