fbpx

Kačių prieglauda ieško savanorių – padėkite!

Dalintis:

Vasaros pabaigoje uždera ne tik baravykai. Beglobių kačiukų perpildyti ir gyvūnų globos Tauragėje kambariai, katinėlius savanoriai randa išmestus pakelėse ar susirenka iš tvartų kaimuose. Sterilizuoti gyvūnus atsisakantys tauragiškiai dažnai nesirūpina savo augintiniais ir visą vargą užkrauna ant savanorių pečių. Deja, ir norinčiųjų savanoriauti šiuo metu labai trūksta.

Erdviose patalpose Pramonės gatvėje kiekvieną svečią pasitinka gailus kačiukų miauksėjimas. Viešosios įstaigos „Gyvūnų globa Tauragėje“ savanoriai čia įrengę atskiras erdves: viename kambaryje veikia gyvūnų karantinas, į kurį patenka tik atvežti ar surasti beglobiai, kitą kambarį savanorės pavadino „tetų“ rezidencija. Čia savo naujojo šeimininko laukia vyresnės katės, o daugiausia šurmulio sklinda iš mažylių zonos. Raini, pūkuoti, rusvi, juodi katinukai į globos namus patenka iš įvairiausių Tauragės rajono vietų. Čia apgyvendinamos ir katės su mažais kačiukais.

Jau ne vienerius metus kačių prieglaudoje savanoriaujanti tauragiškė Toma sako, kad darbas su gyvūnais jai – meditacija. Moteris į prieglaudą atvažiuoja kelis kartus per savaitę. Pašeria katinukus, išvalo jiems skirtus kambarius, kiekvieną išmyluoja, sugirdo vaistus sergantiems. Vasarą ypač sumažėjo norinčiųjų savanoriauti, o į prieglaudą reikia atvykti ir rytais, ir vakare. Kelios moterys derina grafikus ir skuba pas augintinius prieš ir po darbo.

– Ir linksmiausia, ir sunkiausia su mažyliais. Jie labai aktyvūs, nori dūkti, žaisti, nori dėmesio. Sutvarkai dėžutes, pakeiti kraiką, sudedi žaislus, apsisuki ir vėl matai, kad jie savo erdvę pavertė bardaku. Jie verčiasi per galvas, lipa tinklinėmis durimis ir gyvena nerūpestingą gyvenimą, – pasakojo savanorė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Toks šurmulys prieglaudoje ilgai netrunka. Pasak Tomos, maži kačiukai greitai randa naujus namus ir jau rudenį į prieglaudą atkeliauja tik vyresnės katės. Sunkiausia su naminėmis, kurios netekusios savo šeimininkų patenka į nepažįstamą erdvę kartu su kitais gyvūnais.

– Praėjusią savaitę vienas mūsų kačiukas išvažiavo su lietuvių šeima į Vokietiją. Prieglaudoje ilgai neužsibūna tik tie, kurie bent kiek panašūs į veislinius. Ypač Tauragėje paklausūs Siamo mišrūnai ar į juos panašūs. O meilės ir naujų namų reikia visiems, – sako Toma.

Savanorė ir pati į namus parsinešė vieną prieglaudos globotinį.

– Susirgo katės šeimininkė ir taip gyvūnas pateko pas mus. Kai ją rado, katė buvo išbadėjusi ir ištroškusi, smarkiai sustreikavo jos sveikata. Mes ją gydėme, vežiojome kiekvieną rytą pas daktarus. Ji buvo įpratusi miegoti lovoje, gyventi viena ir mylima. Niekaip negalėjau parvežti jos atgal į prieglaudą, taip ji ir apsigyveno pas mane, – pasakojo Toma.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Paklausta, ar kiekvienas norintis gali ateiti ir savanoriauti, Toma patikino, kad darbas su katėmis nesunkus. Tereikia jas mylėti ir norėti pasirūpinti. Visos prieglaudoje gyvenančios katės draugiškos, laukia savanorių ir mielai įsitaiso jiems ant kelių.

– Savanoris turi turėti atsakomybės. Tai svarbiausia. Negali nusispjauti ir vieną dieną dingti be žinios. Gyvūnams dėmesio reikia nuolat, bet darbas tikrai nesunkus, – sakė Toma.

Jei susidomėjote, nesidrovėkite ir paskambinkite prieglaudos vadovei Ligitai telefonu 8 624 35 217.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą