fbpx

Kačių prieglaudai trūksta ir savanorių, ir malkų

Dalintis:

Minint Padėkos savanoriams dieną Tauragės gyvūnų globos savanorės tikina, kad rajone geri darbai vis dar nepopuliarūs. Ypač žiemą trūksta žmonių, neatlygintinai besirūpinančių beglobių gyvūnų gerove. Į socialinę veiklą mažai įsitraukia ir rajono jaunimas.

Paspaudus pirmam šaltukui gyvūnų globos Tauragėje patalpas savanoriai šildo kaip išmano.  Atokiame Pramonės gatvės angare storais uždangalais apkaltos durys – taip bent kiek bandoma sulaikyti iš lauko besiveržiantį šaltį. Šiuo metu prieglaudos savanoriai rūpinasi 15 bešeimininkių kačių: nuo vos kelių savaičių gatvėje ar po automobilių dangčiais aptiktų mažylių iki globoje jau daugiau nei metus gyvenančių senbuvių.

– Net keista, kad žiemą laukinės katės dar veda mažylius. Visai neseniai broliukas ir sesutė atkeliavo pas mus į globą iš buvusių kareivinių. Visiems jiems reikia žmogaus šilumos, meilės ir dėmesio. Mes ne visada spėjame kiekvieną paniurkyti. Atbėgame po darbo, keletą valandų tvarkome narvelius, pašeriame, pagirdome, suduodame vaistus ligoniukams. Mažyliai pas mus ilgai neužsibūna, daugelis nori būtent mažo katinėlio, – pasakoja ne vienerius metus kartą per savaitę katėmis pasirūpinanti savanorė Toma.

Moteris antradieniais po darbo atvažiuoja į prieglaudą ir tikina, kad jai tai geriausias sportas.

– Reikia ir krosnį pakurti. Šilta pas mus tik tada, kai nuolat ją kūrename. Malkų sunaudojame labai daug, jų, kaip ir savanorių, mums labai trūksta, – sako Toma.

Savanorė Toma. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Kai dar labiau atšals, katinėlius aplankyti ir pakurti krosnį reiks iš ryto ir vakare. Toma suskaičiavo, kad idealiausia būtų, jei prieglaudoje savanoriautų bent 14 tauragiškių. Malkomis kūrenamoje krosnelėje šiluma laikosi tik tol, kol rusena ugnis. Norint, kad būtų šilta, kurstyti ją reiktų nuolat.

– Pas mus jauni žmonės savanoriauti ateina labai retai. Būna, kad užsuka, apsižiūri, bet daugiau nepasirodo, – sako savanorė ir pati iš prieglaudos į namus parsinešusi katę.

Ji džiaugiasi, kai namus randa ilgai prižiūrėti augintiniai. Prieglauda savo lėšomis juos sterilizuoja, vakcinuoja ir paženklina. Tik tokie keturkojai keliauja į naujus namus.

– Turėjome prieglaudoje aklą katinėlį. Jis išvažiavo gyventi į Vokietiją. Naujoji šeimininkė negalėjo patikėti, kad aklas gyvūnas tapo nereikalingas. Ji dar turėjo vilties išgydyti akytes ir pažadėjo, kad buvęs mūsų globotinis keliaus pas geriausius Vokietijos veterinarus, – geromis istorijomis dalijasi Toma.

Toma papasakojo ir dar vieno globotinio istoriją – atvažiavo moteris iš Vilniaus, buvo nusižiūrėjusi vieną katiną. Gyvūnas gražus, tvirtas, bet pamatęs moterį jai įkando. Tačiau ji nepabūgo tokio charakterio ir augintinį išsivežė į namus. O štai vos prieš kelias savaites į prieglaudą katę dėžėje atvežusi šeima tikino, kad gyvūnas tiesiog priklydo į jų kiemą. Atvėrusios dėžę savanorės paklaiko nuo pamatyto vaizdo: katė buvo tokia ligota, kad pati sunkiai galėjo pajudėti. Jos pilvą buvo nusėję pūlingi augliai.

– Nuoširdžiai kviečiu visus prisidėti ir savanoriauti. Daryti gerus darbus gera. Dar kviečiu mums pagelbėti ir įmones. Mums labai reikia ir malkų. Tą krūvą, kurią turime, sukūrensime per keletą savaičių. Bet kokia pagalba mums reikalinga, – atvirauja savanorė.

Norintys savanoriauti ar paremti prieglaudą malkomis ar atraižomis susisiekti turėtų telefonu 8 624 35 217.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą