Kaip nuvykti pas medikus, jei nevairuoji?

Dalintis:

Prieš pat Kūčias „Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė pagalbos šauksmo. Onkologine liga sergančios moters vyras klausė – kaip nuvykti į Klaipėdą pas medikus, kai jo žmona dėl sveikatos būklės negali vairuoti, jis taip pat nevairuoja, o kaimynas padėti negali dėl to, kad uždrausta bendrauti kelių namų ūkių nariams?

Problema iš pirmo žvilgsnio išspręstina – karantiną sugriežtinusi Vyriausybė numatė išimtį, kad judėjimo ribojimas netaikomas, jei žmogui prireikia medicinos pagalbos. Tačiau šeimos galva nevairuoja, vairuotojo pažymėjimą turinti moteris dėl sveikatos problemų prie vairo nesėda, o su kaimynu važiuoti vienu automobiliu negalima – bus pažeista karantino sąlyga, draudžianti bendrauti kelių ūkių nariams.

– Žmonai reikia medikų pagalbos ir rytoj turime vykti į Klaipėdą. Sūnus dėl koronaviruso negali grįžti iš užsienio, aš nevairuoju, o paprastai mus pavežantis kaimynas dabar negali – jis iš kito šeimos ūkio. Skambinau Policijos departamentui, mums pasiūlė važiuoti viešuoju transportu arba su taksi – iš kur tokius pinigus paimti? – nerimavo tauragiškis.

„Tauragės kurjerio“ skaitytojas patikino sulaukęs ir siūlymo važiuoti su kaimynu, tačiau policijos postuose meluoti, kad jis esąs moters sugyventinis. Bet ar tikrai tokioje padėtyje melas – vienintelė išeitis?

Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė patikino, kad žmonės be pagalbos neliks.

– Taip, kai kaimynai vežti negali, problematiška. Pavėžėjimo paslaugą teikia dvi įstaigos – Tauragės šeimos gerovės centras ir Neįgaliųjų draugija. Kadangi Šeimos gerovės centras veža į mobilųjį punktą, pasiteiravau Neįgaliųjų draugijos ir jos pirmininkas Kęstutis Petkus sutiko pagelbėti – jis nuveš žmones į Klaipėdą, – užtikrino L.Rimkuvienė.

Dėl transporto skyrimo galima kreiptis tel. (8 446) 72 280 (Tauragės šeimos gerovės centras), (8 446) 72 380, 8 652 83 987 (Tauragės neįgaliųjų draugija).

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą