Kalėdinė verslininkų dovana – virtuali bažnyčia kiekvieno namuose

Dalintis:

Ketvirtadienį Tauragės švenčiausiosios Trejybės parapijos tikintieji net aštuonias valandas internete galėjo stebėti pirmąją tiesioginę šventojo Sakramento adoraciją tiesiai iš bažnyčios. Verslininko Albino Petriko iniciatyva ir „Rotary“ klubo pagalba Tauragės bažnyčiai padovanota moderni vaizdo technika.

Beveik 2000 eurų kainuojančias vaizdo kameras ir išmaniąją techniką bažnyčiai dovanoti sugalvojo tauragiškis verslininkas Albinas Petrikas. Skandinavams baldus kuriančios gamyklos vadovas „Tauragės kurjeriui“ sakė sugalvojęs įteikti šią dovaną, kai per artimo šeimos nario metines daug giminaičių, saugodamiesi koronaviruso, negalėjo dalyvauti užsakytose mišiose.

– Dabar tokie laikai. Tikintieji ne visada gali ateiti į bažnyčią, o per šventes ten būriuotis galės tik iki 70 tikinčiųjų. Paklausinėjau, ar artimieji norėtų stebėti gyvą mišių transliaciją internete, ir gavau jų pritarimą. Mintis kilo prieš gerą mėnesį, ja pasidalinau su klebonu Mariumi Venskumi, jam tokia iniciatyva patiko. Apie sumanymą papasakojau kolegoms iš „Rotary“ klubo, jie maloniai sutiko prisidėti. Taip išėjo, kad dovaną įteikėme prieš pat Kalėdas, – pasakojo A.Petrikas.

Trečiadienį bažnyčioje vyko pirmieji naujosios vaizdo technikos bandymai. Norėdami užtikrinti sklandžią mišių transliaciją, verslininkai nupirko kompiuterį su būtinomis programomis, vaizdo kamerą ir visą reikiamą techninį aptarnavimą. Visos vaizdo transliacijos vyks Tauragės Švč. Trejybės parapijos paskyroje tinkle „Youtube“. Transliacijai pasibaigus, įrašai liks paskyros archyve.

– Nesu iš tų, kurie kiekvieną sekmadienį eina į bažnyčią, bet turiu artimųjų, kuriems mišios yra kasdienybė, – sakė akcijos iniciatorius.

Klebonas Marius Venskus dar nežino, kaip švęs Kalėdas, bet sako tikįs stebuklu. Carito nuotrauka

Tauragės klebonas Marius Venskus sako nesitikėjęs tokio verslo atstovų dosnumo.

– Pirmiausia paskambino žmogus ir prisistatė, Albinas. Mes nebuvome pažįstami ir tokia graži iniciatyva labai nustebino ir nudžiugino. Žmonės galvoja ne tik apie save, bet, ypač dabar, pandemijos metu, apie kitus parapijiečius. Dovana tarnaus ilgai, ji turi išliekamąją vertę. Juk bažnyčioje vyksta koncertai, poezijos skaitymai. Galėsime transliuoti ir tai išliks internetiniame archyve. Tai nėra virtuali bažnyčia, tai bažnyčia kiekvieno namuose, – džiaugėsi klebonas.

Paklaustas, ar sugriežtinus karantino sąlygas šalyje keisis maldininkų įpročiai, klebonas patikino detalių tolimesnio darbo nurodymų iš vyskupo dar negavęs.

– Bažnyčią dezinfekuojame po kiekvienų mišių. Ateina žmonės į mišias, pamato, kad nėra vietos, eina melstis į šventorių. Akivaizdžiai jaučiamas tikinčiųjų srauto sumažėjimas. Kaip švęsime Kalėdų šventes, nežinau, bet labai tikiu stebuklu. Turėjau planą aikštėje aukoti Bernelių mišias, bet pagal dabartinius karantino reikalavimus susibūrimai uždrausti. Palaukime, pagyvenkime, gal kažkas pasikeis į gera, – su viltimi kalbėjo kunigas Marius Venskus.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą