Kalėdojantys kunigai: tai ne pasipinigavimas, o džiugi bendrystė

Dalintis:

Prasidėjus advento laikotarpiui bažnyčiose skelbiama apie kalėdojimą, kunigų pasikvietimą į namus. Tačiau šia tema ne visi kunigai linkę kalbėti, galbūt todėl, kad sovietų laikais ši bažnyčios tradicija buvo sumenkinta ir vadinta tiesiog pasipinigavimu.

Sovietiniu valdymo laikotarpiu tikintys į Dievą buvo pašiepiami, savo priklausymą religinei bendruomenei slėpdavo aukštesnes pareigas užimantys žmonės, net mokyklose veikdavo ateistiniai būreliai. Tačiau ir taikant draudimus nepavyko išnaikinti senos tradicijos, kai prieš Kalėdas mūsų senoliai laukdavo kunigo atvykstant į namus.

Vainuto Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas, vicedekanas Virgilijus Pocius, aptarnaujantis ir Visbarų Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčią, patikino, kad jau kalėdoja – lanko parapijiečius.

– Dabar vaikštau po Žvingius, Bikavėnus, savaitgalį eisim į Visbarus. Čia tradicija, tikrai ne piniginiai klausimai. Esminis dalykas – tikinčiųjų lankymas, malda, meldžiamės už šeimą, meldžiame sveikatos, Dievo palaimos, prisimename mirusius, už juos pasimeldžiame, pasikalbame, susipažįstame, – „Tauragės kurjeriui“ atviravo klebonas.

Su parapijiečiais V.Pocius pabendrauja, aplanko gyvenančius ne tik miesteliuose, bet ir atokiausiuose kaimeliuose. Parapija turi sudariusi tikinčiųjų sąrašus.

– Reikia eiti ir pas tuos, kurie atšalę nuo bažnyčios, kurie galbūt nesusituokę ir bijo. Nereikia bijoti. Labai gražiai popiežius yra pasakęs: ne sveikiesiems reikia ligoninės, o ligoniams. Mes visi esame ligoniai žvelgiant iš Dievo pusės, su nuodėme. Bažnyčia visiems atvira, visi mes lygūs, kas bebūtume, kaip begyventume ir net jei gyvenimas nenusisekė. Tikinčiųjų lankymas yra bendrystė, buvimas kartu su bažnyčia, susipažinimas, kad žmonės nebijotų kunigo ir negalvotų, kad tai kažkas ypatingo ar jam kažko reikia, – kalbėjo dvasininkas.

Virgilijus Pocius bendrai maldai šeštadienį ir sekmadienį lankysis Visbaruose (Žygaičių seniūnija). Vykdydamas tarnystę jis pastebėjo, kad kaimeliai vis labiau traukiasi.

– Esame dėkingi žmonėms, kurie priima. Labai nuostabi Visbarų bendruomenė, visada džiaugiuosi juos matydamas. Šauni jų pirmininkė. Tikimės žmonių bendrystės. Šioje parapijoje esu dar tik tris mėnesius. Štai Žvingiuose senukai belikę, jaunimas išvykęs arba visi miestuose. Žmonės neturi iš ko pragyventi. Mes nešame džiugią bendrystę, kad artėja Kalėdos, Naujieji metai ir gyvenime viltis miršta paskutinė, – teigė klebonas.

Virgilijus Pocius neslepia, kad nors labai retai, bet jam pasitaiko sutikti skeptiškų žmonių, teigiančių, kad jiems bažnyčios nereikia, turinčių savų įsitikinimų.

– Tikėjimo neįmanoma pasverti. Džiaugiuosi kad kalėdojimo tradicija nenyksta, ji vis dar populiari. Žmonės džiaugiasi, pasimeldžia, kalėdojimo nė karantinas nesustabdė, ir tada ėjau pas žmones. Šią tradiciją reikia puoselėti, žmonės tegul nebijo – drąsiai tegul priima, niekas jų poterių neklaus, svarbiausia bendrystė, – tvirtino V.Pocius, 13 metų klebonavęs Laukuvoje.

Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas, kanauninkas Alvydas Bridikis taip pat ruošiasi kalėdoti, kaip ir kasmet, žmonės jį kviečiasi į namus.

– Kalėdojimo tradicija nenyksta, žmonės lanko bažnyčią, kviečiasi kunigą į namus. Gyvename gražioje bendrystėje. Tarybiniais laikais visko būdavo, žmonės bijodavo pasikviesti kunigą į namus, ypač užimantys aukštesnes pareigas. Šiais laikais baimių nebėra. Kunigą pasikviečia ir nelankantys bažnyčios, prašo pašventinti namus, padiskutuojame aktualiais klausimais, – tvirtino Skaudvilės parapijos klebonas.

Pasak A.Bridikio, kalėdojimas – kunigo ir parapijiečių pabendravimas asmeniškai, kai užsimezga dialogas.

– Tuo metu neleki kaip akis išdegęs, pabūni su žmogumi. Kai kurie kunigai parapijiečius namuose lanko ištisus metus, neskubėdami aplanko vieną, paskui kitą gatvelę. Tai žmonių palaiminimas. Tiesa, kai kam kalėdojimas vis dar asocijuojasi su pasipinigavimu, bet taip nėra. Kalėdojimo pagrindas yra bendravimas, – kalbėjo klebonas.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus taip pat jau kalėdoja. Apie tai klebonas jau paskelbė bažnyčioje ir bendruomenėje. Pasak jo, mieste kitoks ritmas, kitokia kalėdojimo tvarka nei kaimuose. Klebonas teigė, kad kalėdojimas šiemet vyksta taip, kaip ir kasmet, tačiau apie tai plačiau papasakoti jis nenorintis ir negalintis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Marytė Šedbarienė on

    Nuo vaikystės prisimenu,kaip mes ,vaikai,laukdavom atvykstančio kunigo(esu gimusi per karą).Gyvenom kaime,niekas nesakė,kad tai pasipinigavimas,tik valdžia taip nurodinėjo.Vėliau uždraudė kalėdojimą.Tėvelis taip mums aiškino.Po nepriklausomybės atgavimo tikintys ir dabar pasikviečiam kunigą,prievartos nėra.Aš prisimenu tėvelio žodžius:”Vaikai,bažnyčią išlakyti reikia padėti”