Kalėdų bendrystė: kūčiukus kepė kartu su ukrainiečiais

Dalintis:

Tauragės nakvynės namų padalinyje jau kvepia Kalėdomis – kūčiukus kartu kepė ten gyvenantys tauragiškiai ir ukrainiečiai, į adventinę popietę su ortodoksų šventiku Georgijumi Ananjevu atvyko kunigas Edikas Šulcas.

Nakvynės namų vadovė Irina Janutienė pasakojo, kad pas juos draugiškai sugyvena tauragiškiai, neturintys savo pastogės, ir ukrainiečiai, čia radę prieglobstį nuo siautėjančio karo tėvynėje.

– Kūčiukus kartu kepė visi mūsų gyventojai, ir ukrainiečiai, ir mūsiškiai, ir darbuotojai. Mes visi čia kaip bendra šeima ir visi kartu ruošiamės šventei. Kūčiukai ukrainiečiams – naujiena, jiems labai įdomu, mes su jais dalijamės receptais, pasakojame apie savo tradicijas, – atviravo nakvynės namų vadovė.

Į advento popietę nakvynės namai pakvietė du kunigus – evangelikų liuteronų kunigą Ediką Šulcą ir ortodoksų – Georgijų Ananjevą. Pastarasis labai nukentėjo nuo Maskvos patriarchato, kai atvirai protestuodamas prieš okupacinius Rusijos veiksmus Ukrainoje buvo pašalintas iš ortodokso kunigų luomo. Dabar jį globoja E.Šulcas.

– Pas mus kai kurie gyvenantys ukrainiečiai dirba, nuo spalio mėnesio jų mažiau atvyksta. Beveik visos laisvos vietos užimtos, mes turime ir savo rajono gyventojais pasirūpinti, nes užklupo nors graži, bet šalta žiema, – rūpinosi Irina Janutienė.

Nakvynės namuose gyvena 13 ukrainiečių ir 14 tauragiškių. Ukrainiečiai čia puikiai įsikūrę, gyvena su kartu su vaikais.

– Turim šaunius dvejų metų dvynukus, gruodžio 30-ąją bus jų gimtadienis. Gal kas galėtų jiems padovanoti rogutes, skirtas dvynukams, nebūtinai naujas. Vaikučius mama veda į darželį Tauruose, mama smulkutė, dabar brenda su vaikučiais per pusnis. Turim dar dvi mergaites darželinukes Mašą ir Kristiną. Vaikams smagu būtų sulaukti dovanų, – žmonių gerumu tiki įstaigos vadovė.

Prieš šventes nakvynės namai surengė akciją – savo kieme pastatė palinkėjimų dėžutę, kurioje kiekvienas gali palikti atviruką su sveikinimu ar laiškelį, skirtą šių namų gyventojams.

– Gal mokiniai, gal kiti tauragiškiai norės mums padovanoti šiltą žodį, padrąsinantį ir uždegantį. Mes visų laukiame. Gražūs palinkėjimai mus užkrauna visiems metams, – teigė Irina.

Šį gruodį paspaudus šalčiui, nakvynės namuose padaugėjo vietinių gyventojų, tačiau jie visi puikiai sutilpo. Jei šiltos aplinkos dabar prireiktų savo namų neturintiems žmonėms, I.Janutienė patikino, kad jais būtų pasirūpinta – jei kas šąla ir reikia pagalbos, tegul tik ateina.

Pasak nakvynės namų vadovės, pastarieji keleri metai įstaigai buvo ypatingi – nemažai rūpesčių buvo sukėlusi koronaviruso pandemija, o šiemet kovo 5-ąją apsigyveno pirmieji karo pabėgėliai. Iš viso Tauragės nakvynės namuose prieglobstį buvo radę 45 ukrainiečiai.

– Reikėjo ir kalbą prisiminti, ir daugiau žmogiškųjų savybių, nes matai to atbėgusio žmogaus akis, ir vaikai išsigandę. Karo pabėgėlius mes priėmėme su kačiukais ir šuniukais. Su išvykusiais palaikome ryšį, bendraujame, dėl jų pergyvename. Sakome, kad jei bus blogai, tai jie žino, kur bėgti. Kalėdų senelio prašysime taikaus dangaus, kad visi sutartume, kad rastume angelus čia, žemėje, kad saugotų mus, – viltį išreiškė pašnekovė.

Irina Janutienė džiaugiasi, kai nakvynės namų gyventojai buvo pakviesti į šventę kaimyninėje bendruomenėje. Jie be galo laimingi, kai sulaukia iniciatyvos iš gyventojų, norinčių juos paremti.

– Mus vis dažniau prisimena, dėl to džiaugiamės. Mūsų namai šilti, jaukūs, vis puošiamės, stengiamės, todėl ir esame pastebėti. Užsuka pas mus žmonės, norintys paremti. Tai mums didelė laimė. Noriu pasidžiaugti, kad bendruomenė „Taurų žiburys“ gražiai priėmė, kvietimą atsiuntė į savo advento vakarą. Mūsų darbuotojai su gyventojais nuvyko ir grįžo labai laimingi. Pamato žmonės, kad mūsų nereikia bijoti, – pasakojo Irina.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą