Karšto vandens trasose rasta ir sutvarkyta 15 nuotėkių

Dalintis:

Kasmetiniai hidrauliniai karšto vandens trasų bandymai miesto kvartaluose pradėti iškart po grandiozinės miesto šventės. Tauragės šilumos tinklų vadovas informavo, kad jau užfiksuota 15 nuotėkių.

Dar prieš prasidedant kulminaciniam miesto šventės savaitgaliui, birželio 9-ąją, Tauragės šilumos tinklai savo feisbuko paskyroje pasidalijo informacine lentele, kurioje nurodyta, kur ir kuriomis dienomis vyks kvartaliniai šildymo trasų bandymai. Iš pateikto darbų grafiko matyti, kad birželis buvo ypač įtemptas mėnuo įmonės specialistams.

„Kaip ir kiekvienais metais, pasibaigus šildymo sezonui, UAB Tauragės šilumos tinklai vykdys hidraulinius bandymus, skirtus šilumos perdavimo tinklų sandarumui ir tvirtumui patikrinti. Tokie bandymai – būtini, siekiant išvengti rimtesnių gedimų tinkluose šildymo sezono metu.

Atliekant šiuos darbus daugiabučiams namams, laikinai gali nebūti tiekiamas termofikacinis vanduo karštam vandeniui ruošti, todėl gali nešilti vonių gyvatukai, o iš karšto vandens čiaupų tekėti šaltas vanduo“, – perspėjo savo vartotojus Tauragės šilumos tinklai.

Ne pirmus metus bandymus atliekant kvartaliniu būdu, kai trumpam laikotarpiui atjungiamas karštas vanduo tik nedidelei daliai vartotojų, pasiteisino – rugpjūtį vykstantys hidrauliniai bandymai, kai karštas vanduo atjungiamas visam miestui, trunka kur kas trumpiau. Jų metu nuotėkių ar avarijų pasitaiko kur kas rečiau, mat jau kvartalinių bandymų metu dauguma silpnųjų vietų būna išaiškinta ir sutvarkyta.

– Situacija nuo pernai išlieka nepakitusi. Neinvestavome lėšų, nėra subsidijų. Kur trasos yra iki 15 metų senumo, ten nieko nereikėjo daryti. Tačiau jau užfiksavome 15 nuotėkių, – apie bandymų rezultatus kalbėjo Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas.

Įmonės vadovas patvirtino, kad sudėtingiausia situacija – vamzdynų trasose, einančiose po privačiais namais. Kai kurie ruožai neperduoti įmonės priežiūrai.

– Ten, kur būtina rekonstrukcija, informavome savininkus apie tai, kad yra avarijos grėsmė. Jie turės nusimatyti būtinas investicijas į trasos atnaujinimą, – sakė A.Arcišauskas, patikslindamas, kad įmonė, investuodama į trasos atnaujinimą, pirmiausia skaičiuoja atsiperkamumo galimybę.

Pernai su kelių namų bendrasavininkiais pavyko susitarti dėl trasų atnaujinimo su kelių šalių investicija. Įmonei vienai tvarkyti tokias trasas – per didelė prabanga.

Šilumos tinklų vadovas primena tauragiškiams, kad visuotinis šilumos ir karšto vandens trasų bandymas prasidės rugpjūčio 7 dieną. Jis labai svarbus artėjant šildymo sezonui, mat žiemą rasti nuotėkius kur kas sudėtingiau. Bandymus planuojama baigti iki rugpjūčio 11 dienos. Bandymų metu nešils gyvatukai, iš karšto vandens čiaupų tekės šaltas vanduo. Dėl šios priežasties gyventojams rekomenduojama užsukti karšto vandens įvadinę sklendę, kad už šaltą vandenį netektų sumokėti kaip už karštą.

 

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą