Kas veiksmingiau: bausti ar dalinti kaukes?

Dalintis:

Rajono medikai ir socialiniai darbuotojai dėl koronaviruso testuojami antrą kartą, kai kurie jau yra sulaukę tyrimų atsakymų. Pasitikrinti raginami ir vaistinių bei visų prekybos centrų darbuotojai. Apie tai ir koronaviruso kontrolės mechanizmus bei pažeidimus penktadienį kalbėta Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Nusitaikyta ir į nedrausmingą jaunimą, kuris nedėvi apsauginių kaukių. Kokių priemonių ketina imtis savivaldybė?

Kavinėse pažeidinėjami reikalavimai

Į nuotolinį posėdį penktadienį vėl rinkosi Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai. Aptarta koronaviruso ir karantino kontrolės situacija rajone.

Kaip veikia kontrolės mechanizmai mūsų rajone, pirmasis pristatė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius. Pastarąją savaitę buvo patikrinta 11 kavinių, iš jų 8-iose nustatyta pažeidimų.

– Nesilaikyta atstumų, nebuvo sudarytos sąlygos rankoms nusiplauti. Nebuvo įspėjimų lankytojams apie rizikos grupes. Į darbą atėjusiems darbuotojams nepatikrinta temperatūra. Pažeidimai nedideli, kai kurie net patikrinimų metu ištaisyti, – informavo K.Patašius.

Buvo patikrinti ir 5 prekybos centrai, kuriuose, anot K.Patašiaus, galima pasidžiaugti, pažeidimų nenustatyta. Per mėnesį patikrinti 26 prekybos centrai. 14-oje nustatyta pažeidimų. Pasak K.Patašiaus, pažanga matoma visur, turgavietėse taip pat, tačiau prekybos vietų kontrolė ir toliau bus vykdoma. Ir ne tik viešojo maitinimo įstaigose, bet ir degalinėse.

Į Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Tomo Raulinavičiaus klausimą, ar kontrolę reikia stiprinti, K.Patašius atsakė – ne. Anot jo, reikia tik skleisti informaciją ir toliau šviesti visuomenę, kad žmonės elgtųsi atsakingai.

Tikrins darbuotojus

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad rajono medikai ir socialiniai darbuotojai dėl COVID-19 testuojami jau antrą kartą, kai kurie jau sulaukė atsakymų. Eilė tirtis atėjo ir vaistinių bei prekybos centrų darbuotojams. Tiriami bus ne tik maisto produktais prekiaujančių prekybos centrų, bet ir „Senukų“ „Moki veži“, „Prekybos banko“ darbuotojai.

Maisto prekybos centrus apie patikras informuoja maisto ir veterinarijos tarnyba, tačiau Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai įsivėlė į diskusiją, kas turi informuoti ne maisto prekybos centrus, kas privalo koordinuoti siuntimų išdavimą šių centrų darbuotojų prevenciniams patikrinimams. Nuspręsta, kad kai tik bus priimta tvarka dėl šių patikrinimų, ji bus paviešinta ir išplatinta.

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriuo numatė į darbuotojų, kurie turi būti prevenciškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos, sąrašą įtraukti ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojus, tiesiogiai dirbančius su vaikais.

Teiks planines paslaugas

Posėdyje dalyvavęs Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška pranešė, kad ligoninė jau ruošiasi planiniams darbams. Anot jo, vyksta paskutiniai suderinimai su ministerijomis ir kitomis institucijomis. Tik kai kurias paslaugas teikti esą trukdo karščiavimo klinika, kurioje apsilanko nedaug pacientų. Kita vertus, praėjusią savaitę į karščiavimo kliniką atvykusiam pacientui buvo nustatytas koronavirusas. Žmogus tolimesniam gydymui išvežtas į Klaipėdą. Vis dėlto L.Indriuška iškėlė klausimą dėl šios klinikos darbo laiko trumpinimo.

Pasak Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo Donato Petrošiaus, karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę apsilankė trys pacientai, iš kurių vienam ir buvo nustatytas koronavirusas. Jei šis žmogus būtų kreipęsis į savo medicinos įstaigą, visa klinika būtų karantinuota. Anot PSPC direktoriaus, pagal dabartinius srautus karščiavimo klinikai užtektų dirbti dvi valandas per dieną.

Didins autobusų maršrutus

Posėdyje aptartas klausimas ir dėl Tauragės autobusų parko maršrutų. Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius patikino, kad keleiviai laikosi saugos reikalavimų. Vienas reikalavimų: keleiviai turi sėdėti šachmatų tvarka. Kol kas sukontroliuoti keleivius pavyksta, tačiau jei jų bus daugiau, būsią nelengva laikytis visų numatytų saugumo reikalavimų. Iš 28 sėdimųjų vietų tokiu atveju lieka tik 6–7.

– Tikimės, kad reikalavimai bus švelninami ir bent į dvi sėdynes galės sėsti po vieną žmogų, – viliasi R.Martinavičius.

Anot jo, šią savaitę padaugės miesto autobusų maršrutų, o priemiestyje autobusai važiuos mokinių atostogų, tai yra retesniu, grafiku.

– Žmonės laukia važiavimo, pagrindinė kryptis – į sodus. Siekiant išvengti didesnio srauto, į sodus reisai bus dažnesni, – patikino Tauragės autobusų parko direktorius.

Sugrįš nakvynės namų gyventojai

Kaip pranešė Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas T.Raulinavičius, netrukus nustos galioti sprendimas dėl Tauragės nakvynės namų pritaikymo lengvesne forma sergantiems ir izoliuotiems asmenims. Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, šiuo metu nakvynės namuose atliekamas smulkus remontas – patalpos dažomos, o nuo gegužės 18 dienos Tauragės nakvynės namai vėl veiks. Nakvynės namų gyventojai šiuo metu laikinai apgyvendinti šeimos gerovės centro „Šaltinėlis“ patalpose.

Penktadienį „Bastilijos“ sporto komplekse gyveno 9 saviizoliavęsi žmonės. Tokių žmonių, anot T.Raulinavičiaus, gali padaugėti vėl atvėrus valstybės sienas. Dėl apgyvendinimo tvarkos naujų Vyriausybės sprendimų savivaldybė laukia šią savaitę.

Jaunimas nedėvi kaukių

Posėdyje dalyvavusi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Margarita Kudijanova teigė, kad su karantinu susijusių pažeidimų rajone mažėja.

– Per pastarąsias dienas užfiksavome tik du pažeidimus. Ir pranešimų dėl saviizoliacijos nesilaikymo sumažėjo. Jei įvedus karantiną per parą gaudavome iki 30 pranešimų apie tokius pažeidimus, tai dabar 1–2, – pranešė M.Kudijanova.

Penktadienio posėdyje nuspręsta atšaukti draudimą lankytis poilsiavietėse ir kitose laisvalaikio zonose. Lankymasis karantino metu buvo uždraustas Šilinės girininkijos poilsiavietėse, Lakštingalų slėnyje.

– Gyventojai nesilaiko draudimų, ten, kur neįmanoma įvažiuoti, eina pėsti. Nuplėšo „Stop“ juostas, įspėjamuosius užrašus. Mūsų girininkas pakelėje prie Meižio poilsiavietės vienu metu suskaičiavo 24 stovinčias mašinas. Nuspręsta leisti į aikštelę, nes susidarė didesnis pavojus eismo saugumui nei ligos grėsmei, – kalbėjo Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio vadovas Raimondas Matemaitis.

Lietuvos šaulių sąjungos atstovas Ričardas Dapkus iškėlė problemą, kad viešose erdvėse, ypač Žalgirių mikrorajone, pastebi daug mokyklinio amžiaus vaikų be apsauginių veido kaukių.

– Pasibaigus nuotoliniu būdu rengiamoms pamokoms lauke pasipila moksleiviai be kaukių. Siūlau kreiptis į mokytojus, auklėtojus, jog jie vaikus informuotų, kad būtina laikytis saugos reikalavimų, – kalbėjo R.Dapkus.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis mano, kad reikia paviešinti apie baudas. Viešoje vietoje pasirodęs be kaukės žmogus gali sulaukti 250 eurų baudos. Pasak M.Petraičio, veiksmingiausia kova – vieną kitą nedrausmingąjį nubausti. Policijos komisariato atstovė M.Kudijanova patvirtino, kad kol kas dėl kaukės nedėvėjimo nenubaustas nė vienas moksleivis. Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas nedelsdamas mokymo įstaigoms išsiuntė laišką su raginimu, kad mokytojai apie apsaugos priemones pasikalbėtų su moksleiviais ar šią informaciją išplatintų per elektroninius dienynus. Diskusijos pabaigoje savivaldybės administracijos direktoriui M.Petraičiui gimė dar vienas pasiūlymas: būriavimosi vietose rengti akcijas ir veido kaukes dalinti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą