Keistis daiktais Skaudvilėje tapo įprasta – šiai humaniškai veiklai jau 16 metų

Dalintis:

Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčiai priklausančiame name Mokyklos skersgatvyje jau antrą dešimtmetį teikiama parama drabužiais ir daiktais visiems žmonėms, ne tik vos galą su galu suduriantiems. Čia užsukusieji niekada tuščiomis neišeina, atvyksta ir iš kitų miestų. Atiduotuvės slenkstį mina ir tie, kurie nori pasidalyti su kitais dar gerais, bet jiems patiems jau nebereikalingais daiktais. Šios humaniškos veiklos vykdytojų devizas: „Nereikia – atneškite, jei reikia – pasiimkite“.

Ir išsirinkti, ir išsipasakoti

Tarp Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios, gimnazijos ir seniūnijos kukliai įsispraudęs stovi  šimtametis medinis namukas, kuriame savanorišką labdaringą veiklą koordinuoja ir vykdo Laima Gvazdauskienė bei Jūratė Bartkienė, joms mielai talkina savanoriaujančių draugių pulkelis.

– Šitas pastatas – bažnyčios, o paramą vykdome jau senokai, pradėjome prie kunigo Gintaro Lengvino, jis mums pritarė. Vaikus auginome, drabužėlių likdavo, tai ta mintis taip ir išsirutuliojo. Mes trys iniciatorės buvome, paskui viena bičiulė dėl sveikatos nebegalėjo. Ir mano dukrelė Ieva užaugo su ta mūsų veikla, dabar studijuoja komunikaciją, tai pasisiūlė padėti suaktyvinti mūsų veiklą – „Facebook“ sukūrė mums paskyrą „Nereikia – atneškite, jei reikia – pasiimkite“, paskelbė kontaktus. Dabar visiems bus dar patogiau susisiekti, iš anksto susiderinti, susiplanuoti, – neabejoja L.Gvazdauskienė.

Skaudvilėje, mediniame namelyje, Mokyklos skg. 2, jau 16 metų veikia daiktų atiduotuvė. Asmeninio albumo nuotrauka

Iš pradžių, kone prieš dvidešimtmetį, parama daiktais ir drabužiais buvo vykdoma Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos namuose (jie neseniai renovuoti), o prieš 16 metų įsikūrė kitapus gatvės bažnyčiai priklausančiame name, kuriame kažkada buvo įrengti keli butai.

– Persikėlę iš pradžių turėjome dideles patalpas, paskui mums jas sumažino. Name gyvena dvi močiutėlės, vaikinas, tik jis dabar kažkur išvykęs, ir bažnyčios darbininkas. Šitas pastatas jau kaip ir avarinės būklės, bet griauti negali, nes žmonės čia gyvena. Gal vėliau remontuos, nežinau bažnyčios planų. Bet mums čia labai gerai, turime tris kambariukus, koridorių ir pagalbines patalpėles. Ir žmonės patenkinti, kad čia gali ateiti pasirinkti ne tik reikalingų daiktų, bet ir išsipasakoti, dūšią išlieti, pabendrauti. Šią veiklą globoja bažnyčia, viskas su jos palaikymu, – džiaugiasi pašnekovė.

Dalijasi, nes reikia

Į Skaudvilės atiduotuvę galima atvežti geros būklės, tvarkingų drabužių, avalynės, patalynės, namų apyvokos daiktų, žaislų, vaikiško inventoriaus, smulkių baldų, bižuterijos, net nebereikalingą buitinę techniką. Tiems, kam reikia, galima imti tiek daiktų, kiek nori – jokių ribojimų nėra. Atiduotuvė dirba kiekvieną šeštadienį nuo 10 iki 13 val.

– Žmonės atneša šviestuvų, televizorių, buities prietaisų. Bet kai vieni tik atneša, tai kiti tuoj išsineša, žodžiu, dalinamės. Tiesa, žiemą čia truputį šalta, patalpos nešildomos, tai žmonių truputį apmažėjo. Tačiau tuoj pavasaris, tuoj visi suaktyvės, įsivažiuosim kaip visada. Pastebėjome, kad tokia pagalba žmonėms labai reikalinga. Kiti turi susidarę klaidingą nuomonę, kad čia gali apsilankyti tik visiškai biedni gyventojai. Bet tai netiesa – čia laukiami visi, nepaisant materialinės padėties. Dar daug kas pas mus nedrįsta ateiti, tačiau mes raginame nebijoti ir apsilankyti, tikrai nenusivils, – kviečia Laima.

Pasak L.Gvazdauskienės, sužinoję apie šią atiduotuvę, žmonės neretai atveža ir visai naujų daiktų – drabužių su etiketėmis, visai nedėvėtų. Anksčiau pasitaikydavo norinčiųjų pasinaudoti proga ir spintų tuštinimo metu atsikratyti beverčių drabužių, bet dabar tokių atvejų mažai.

– Atveža mums drabužių iš Tauragės, net iš Kauno. Tikrai gražių. Daug vaikų išaugtų drabužėlių, kurių išmesti mamytėms nekyla rankos. Yra jaunatviškų, visokių. Pas mus ne taip, kaip kitur, kur vykdo labdarą ir suregistruoja kiekvieną daikčiuką. Mes taip nedarome. Žmogus atėjęs ima kiek nori. Jei atėjo, vadinasi, jam reikia, – atviravo pašnekovė.

Atiduotuvėje galima rasti visko – nuo drabužių iki įvairiausių buities daiktų. Asmeninio albumo nuotrauka

Pritrūko pakabų

Laima sako niekada nestovinti šalia atėjusių drabužių pasirinkti žmonių ir akylai nestebinti, netrukdo žmonėms, supranta, kad kiekvienam toks elgesys būtų nemalonus. Todėl vis dar dažnai tenka tvarkyti sujauktus drabužius. Savanoriaujančios moterys sako patiriančios ir visai netikėtą problemą – pritrūko pakabų drabužiams. Moterys prašo visų, kurie turi nebereikalingų, plastikinių ar medinių, svarbu nesulūžusių pakabų atnešti į atiduotuvę – jų labai reikia drabužiams sukabinti, kad būtų tvarkinga ir visiems patogu.

Ilginti atiduotuvės darbo laiko kol kas neketinama, kadangi laisvalaikio savanorės neturi daug, mat dar Adakavo socialinių paslaugų namuose slaugo senelius, o ir savo šeimomis bei namais turi rūpintis. Nors labai pavargsta, tačiau atsisakyti šios geranoriškos veiklos mintis nekyla.

– Man labai patinka, labai gera su žmonėmis pabendrauti, smagu, kad kažkuo galime padėti. Moterys ateina išsipasakoti, net sako, kad labai laukia šeštadienio ir joms tiesiog būtina pas mus užsukti. Labai smagu tai girdėti. Ši veikla suteikia labai daug gerų emocijų, todėl nesvarbu, kad ji neatlygintina. Man atlygis – žmonių šypsena, – kuo jai patinka šis darbas, atviravo L.Gvazdauskienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą