Kęstučio batalione tarnybą pradeda 9-oji šauktinių pamaina

Dalintis:

Šiandien Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalionas į savo bendruomenę priėmė 9-ąją nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių pamainą. Nuo ankstyvo ryto bataliono praleidžiamąjį punktą kirto autobusai, atvežantys jaunimą iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių – viso per 400 šauktinių iš kurių bemaž 40 Tauragės krašto jaunimas.

Atvykusiuosius pasitiko Kęstučio bataliono personalo specialistai. Čia sutikrinami nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių sąrašai, jie suskirstyti į padalinius. Lydimi profesinės karo tarnybos karių, žengė į bataliono valgyklą, kur kariams paruošti pirmieji kareiviški pietūs. Pasistiprinę jaunuoliai aprengti kariška uniforma, bataliono medicinos punkte patikrinta jų sveikata, aprūpinti karine ekipuote, supažindinti su gyvenimo sąlygomis bei poilsio erdvėmis.

Šauktiniai Kęstučio batalione. Viršilos Dariaus Stanaičio nuotrauka

Jau nuo rytdienos prasidės naujas etapas šių jaunų žmonių gyvenime. Teks priprasti prie kariškos dienotvarkės, rytinės mankštos, kambarių tvarkymo, tvarkingo lovų pasiklojimo bei visur ir visada vaikščioti tik rikiuote. Visi 9 šauktinių tarnybos mėnesiai iš anksto kruopščiai suplanuoti. Tarnyba Kęstučio batalione prasidės nuo bazinių karinių mokymų, kurių metu, birželio 16 d. Jurbarko Dvaro parke, kariai prisieks Lietuvai. Sekantis žingsnis – specialistų rengimas, kurio metu kariai susipažins su technika ir ginkluote. Dideli iššūkiai laukia treniruotėse, mokantis vykdyti karines užduotis didesnio ar mažesnio padalinio sudėtyje. Laukia įtemptas, tačiau labai įdomus ir prasmingas darbas. Praėjus 9 mėnesių tarnybai galėsime pasidžiaugti, kad per 400 karių papildys aktyviojo rezervo gretas ir reikalui esant bus pilnai pasiruošę savo Tėvynės gynybai.

Kęstučio bataliono inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą