fbpx

Knygnešio gatvėje nekviestus svečius išprašė kaimynai

Dalintis:

Tauragėje – neįtikėtinas bendruomenės budrumo pavyzdys: pastebėję, kad paslaptingas automobilis lėtai važiuoja Knygnešio gatve, o iš jo išlipęs žmogus prieina apžiūrėti kiekvieno kiemo, bendruomenės nariai nedelsdami apie tai išplatino pranešimą kaimynams. „Saugios kaimynystės“ grupei priklausančios bendruomenės pirmininkė įsitikinusi, kad apsisaugoti nuo nusikaltimų padeda kaimynų bendruomeniškumas.

Žinia pasklido žaibiškai

Socialiniame tinkle Tauragės miesto bendruomenė „Berža“ paskelbė neryškią automobilio nuotrauką ir įrašą, raginantį susirūpinti savo turto saugumu.

„Knygnešio gatvėje buvo pastebėtas keistas Audi automobilis. Jis važiavo labai lėtai ir prie kai kurių namų bandė sustoti ir eiti į kiemus. Automobilyje pastebėti jaunuoliai buvo su gobtuvais. Jei kas Knygnešio gatvės ar gretutinių gatvių gyventojų turite kameras, prašau peržiūrėkite įrašus. Reikalinga bet kokia informacija. Susisiekime telefonu“, – skelbiama įraše.

Bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad informacija bendruomenės narius apskriejo žaibišku greičiu ir kone kiekvienas gatvės gyventojas sureagavo.

– Galvojom visus perspėti ir išplatinom žinią – vakare visiems išsiunčiau žinutę. Kokie žmonės pas mus! Visi tuoj sujudo – kažkas atsiminė, kad mašiną paliko kieme nerakintą, o joje piniginę. Bet negali tikėti, kad niekas į tavo kiemą neis, turi būti budrumas – po šio įvykio visi tikrai daug budresni, – kalbėjo bendruomenės „Berža“ pirmininkė.

Jolita Krompcholcienė atskleidė, kad išplatinusi informaciją apie įtartinus gatvės lankytojus vėliau ji sulaukė „Audi“ vairuotoju prisistačiusio asmens laiško. Jo autorius tvirtino tik ieškojęs draugo, todėl ėjęs prie kiekvieno namo. Tačiau bendruomenės pirmininkei abejonių sukėlė laiško autoriaus teiginys, kad prie vieno namo arti priėjo norėdamas įžiūrėti numerį.

– Tas namas apšviestas, o numeris labai didelis. Jie ir prie garažo ėjo – o tai jau ėjimas į privačią teritoriją. Aišku, kad kažko norėjo, – svarstė bendruomenės pirmininkė.

Kaimynai stebi

Nors Beržos rajonas gana ramus, J.Krompcholcienės teigimu, jau ne vienerius metus veikia įkurta „Saugios kaimynystės“ grupė. Prie šio projekto bendruomenė nusprendė prisijungti įsitikinusi jo privalumais.

– Pradėjome pažinti vienas kitą, tada nusprendėme jungtis į bendruomenę ir „Saugią kaimynystę“. Gal kitur tokios žvalgytuvės ir pavyktų, bet tik ne mūsų rajone, – užtikrintai kaimynų pastabumu didžiavosi „Beržos“ bendruomenės pirmininkė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) bendruomenės pareigūnė Raimonda Žvynakienė patvirtino – „Saugios kaimynystės“ statusas suteikiamas ne dėl pliusiuko. Tai tikslingas darbas.

– Saugios kaimynystės tikslas – saugoti savo turtą. Būrimasis į „Saugią kaimynystę“ rodo, kad žmonės eina link to. Tauragės miesto bendruomenė „Berža“ puikiai sureagavo, žinojo visus žingsnius, ką daryti, – kalbėjo bendruomenės pareigūnė R.Žvynakienė.

Pareigūnė pasakojo, kad jau anksčiau šios bendruomenės pirmininkė kreipėsi į komisariatą dėl neseniai įkurtoje poilsiavietėje besilankančių paauglių. Jie būriais važiuodavę, leidę laiką aikštyne, o mažiesiems buvę baugu užsukti. Apie tai buvo informuoti policijos pareigūnai, patruliuojantys mieste – susitarta, kad jie dažniau užsuks apžiūrėti šios vietos.

Ragina kurti „Saugios kaimynystės“ grupes

Pareigūnės įsitikinimu, „Saugioje kaimynystės“ narystė gali būti ir papildomas pliusas įsigyjant nekilnojamąjį turtą. Teritorijoje, kurioje kaimynai budrūs ir nepažįstamieji iškart užfiksuojami, saugiau gali jaustis ir vaikai, ir suaugusieji.

Anot R.Žvynakienės, kasmet į „Saugią kaimynystę“ susibūrusios bendruomenės vertinamos pagal įvairius kriterijus – dirbama ne dėl pliusiuko, o kad būtų rezultatas.

– Vertinama, kiek bendruomenė buvo veikli per praėjusius metus. Vertiname, kiek vaizdo kamerų įsirengė, kiek senų atnaujino, aplinkos tvarkymą, kelio ženklus. „Beržos“ bendruomenė įsirengė dvi naujas kameras, atnaujino senas, didelis įdirbis ir su kaimo bendruomenėmis, – kalbėjo R.Žvynakienė, rekomenduodama „Saugios kaimynystės“ grupę kurti ir daugiabučiuose namuose.

Kaip rajone ar daugiabutyje veiks „Saugios kaimynystės“ grupė, priklauso nuo gyventojų, jų aktyvumo, noro apsaugoti savo turtą.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą