Kodėl vėl kerta visus medžius?

Dalintis:

Nuslinkusi Meilės alėja, Gedimino kalno šlaitas sostinėje – paskatino visuomenę labiau domėtis ir rūpintis tvarkoma aplinka. Pradėjus tvarkyti Jūros krantinę prie tilto, „Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė susirūpinusio tauragiškio skambučio.

– Ar su šia dabar tvarkoma Jūros krantinės dalimi nebus taip, kaip su Meilės alėja ar tuo pačiu Gedimino kalnu? Jau dabar kerta ten medžius. Kiek jų iškirs? Ar visus? Tai jei kerta, privalo būtinai pasodinti normalių medžių, kurie savo šaknimis vėliau sulaikytų šlaitą nuo slinkimo, o tai vėl bus netvarka, – kalbėjo redakcijai skambinęs skaitytojas.

Atsako Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius:

„Numatomas Jūros upės šlaito 2 ha želdynų teritorijos sutvarkymas, išsaugant ir pabrėžiant turtingą gamtinę aplinką, išryškinant jos vertingąsias savybes. Teritorijoje numatoma sumažinti menkaverčių krūmų ir medžių skaičių, kad būtų atidengiama panorama nuo šlaito viršuje esančio tako į Jūros upės slėnį. Esami vertingi medžiai sutvarkomi, pagerinama jų būklė. Sutvarkomas šlaito papėdės vandens nuvedimas. Esami laiptai suremontuojami, laiptų pažeistos vietos, betoninės konstrukcijos padengiamos specialiais apsauginiais dažais. Siekiama sukurti gyventojų poreikių bei gamtinių elementų išsaugojimo sintezę. Sutvarkius teritoriją bus ne tik išvengta tolimesnės gamtinio karkaso degradacijos, bet bus suteikiama pridėtinė vertė miestui ir gyventojams“.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą