Koronavirusas Tauragėje: izoliuota dar viena Registrų centro darbuotoja

Dalintis:

Praėjusią savaitę Tauragėje nustačius devintąjį susirgimą COVID-19, tęsiamas atvejo epidemiologinis tyrimas. Iš pradžių izoliuota 14 artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju turėjusių žmonių, šią savaitę galimus viruso simptomus pajuto dar viena įstaigos, kurioje dirba užsikrėtęs vyras, darbuotoja.  

Artimų kontaktų padaugėjo

Lygiai prieš savaitę Registrų centro darbuotojai gavo informaciją apie tai, kad pavojingu virusu COVID-19 užsikrėtė jų kolega. Pradėtas epidemiologinis tyrimas, siekiant nustatyti visus bent kiek artimiau kontaktavusius su susirgusiuoju, kad šie būtų izoliuoti ir viruso plitimas būtų sustabdytas. Tąkart izoliuotis turėjo 10 įstaigos darbuotojų ir keturi susirgusiojo šeimos nariai. Šią savaitę izoliavosi ir nedarbingumą gavo dar viena Registrų centro darbuotoja.

– Epidemiologinis tyrimas vis dar tęsiamas. Mano žiniomis, ketvirtadienį kai kurie izoliuotieji dar tik vyks tyrimams į mobilųjį tyrimų punktą. Visiems, turėjusiems kontaktą, rekomenduota skambinti karštąja linija 1808, o jų konsultantai patys sprendžia, ką siųsti tyrimams, o ko ne. Viena moteris iš Registrų centro informavo pajutusi susirgimo simptomus, tačiau nežinia, ar čia rimta, ar tik psichologinis momentas. Tai iš viso saviizoliacijoje yra 15 žmonių, – trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Jolanta Norbutienė.

Pasiteiravus, kodėl visuomenė ir Registrų centro darbuotojai apie tauragiškio užsikrėtimą buvo informuoti kone po savaitės, J.Norbutienė tvirtino, kad užsikrėtęs vyras į medikus kreipėsi tik pajutęs ligos simptomus, kurie pasirodė panašūs į sinusito. Jis, pasak specialistės, elgėsi atsakingai – pas savo gydytoją atėjo su apsaugine kauke, mūvėdamas pirštines. Gavus tyrimo atsakymus informacija perduota kolegoms, o plačiau visuomenėje ji pasklido pati.

– Kiek kalbėjau su susirgusiuoju, šiuo metu jis jaučiasi gerai. Klausė, ar galėtų vykti į sodą, tačiau neleidome, kol nepasveiko. Mūsų žiniomis, žmogus sąžiningai laikosi rekomendacijų, – užtikrino NVSC specialistė.

Kaukių niekas nebedėvi

Antradienį savivaldybė sušaukė Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį. Dalyvauti jame „Tauragės kurjerio“ žurnalistams, nors ir buvo paprašyta leidimo, neleista. Posėdyje, be savivaldybės atstovų, dalyvavo NVSC specialistė Jolanta Norbutienė ir Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius.

„Aptarti reikalavimai ir rekomendacijos asmenims, grįžusiems iš rizikingų šalių sąrašo. Rimantas Martinavičius pristatė rekomendacinio pobūdžio reikalavimus viešajam transportui dėl apsauginių priemonių naudojimo, bilietų pardavimo ir kt. Informavo, kad keliaujančių asmenų skaičius grįžo į pradinį lygį. Kol kas jokių ribojimų ar kitų pokyčių nėra numatoma“ (kalba netaisyta, – red.), – po posėdžio redakciją raštu informavo savivaldybės atstovas K.Bertašius.

Tauragės autobusų parko vadovas R.Martinavičius atskleidė, kad keleivių srautas beveik grįžo į ikikarantininį lygį. Tai šiek tiek kelia nerimą dėl vėl augančio sergamumo koronavirusu, todėl komisijai įmonės vadovas išdėstė savo rekomendacijas.

– Rekomenduojama važiuojant autobusais laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, tačiau dabar jų nedėvi niekas, nebent tik iš užsienio grįžę. Bet panašu, kad grįšime prie saugesnės sistemos, turime būti sąmoningesni. Taip pat rekomenduojama neduoti bilieto keleiviui fiziškai, bet šito, panašu, mes neišvengsime, nes ne visi perka elektroninius bilietus, – trečiadienį „Tauragės kurjerį“ apie tai, kas kalbėta ekstremalių situacijų posėdžio metu, informavo R.Martinavičius.

Sutriko sistema

Nepaisant visų pastangų, panašu, kad virusas taip lengvai nepasitrauks. Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad po pirmadienio liūčių Registrų centro serverinėje trūko vamzdis ir užfiksuoti trukdžiai e.sveikatos sistemoje. Panašu, kad tai nėra mažareikšmis dalykas, mat dėl šių trukdžių karštosios linijos 1808 konsultantai negalėjo registruoti žmonių koronaviruso tyrimams atlikti. Nepaisant to, gyventojai buvo konsultuojami telefonu, atsakyta į jų klausimus.

Strigo ne tik registracija, bet ir atsakymų perdavimas ištirtiems žmonėms. Antradienį mobilusis tyrimų punktas Tauragėje veikė, buvo priimami anksčiau užsiregistravusieji.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą